Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Petrol, Stoklardaki Düşüşün Süreceği Beklentisiyle 74 Doların Üstünde

Ham petrolün varil fiyatı haftalık stoklarda 4 milyon varil azalış olacağı beklentisiyle %2’ye yakın primli seyrediyor.
Petrol, Stoklardaki Düşüşün Süreceği Beklentisiyle 74 Doların Üstünde

Salı günü Amerikan Petrol Enstitüsü tarafından açıklanan verilere göre haftalık stoklar 7 milyon 199 bin varil azaldı. Beklenti 3,5 milyon varil azalmasıydı. Bugün ise Enerji Bilgi Yönetimi (EIA) tarafından resmi rakamlar açıklanacak.

Piyasanın beklentisi 4 milyon varile yakın stok düşüşü olması yönünde. ABD ham petrol stoklarının son haftalarda azalmaya devam etmesi fiyatları desteklerken, 2018 yılının Ekim ayından bu yana en yüksek noktaya çıktı.

ABD türü ham petrol varil başına 74,14 dolardan işlem görüyor.
Ham Petrol 74 Dolardan İşlem Görüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dünkü işlemlerde 74 dolara dayanıp bu seviyenin üstünde kalıcılık sağlayamayan Batı Teksas türü ham petrol, kapanışı 72,85’ten yaptı. Bugünkü işlemlere yatay başlayıp, günün devamında yükselişe geçti. Günlük kazancı %2’ye yaklaşan petrol, son bir hafta içinde %3,5, bir ayda %12 ve bir yılda %85 oranında yükseldi.

Brent türü petrol ise 75,94 dolarla yıllık zirveye çıktı. Şu sıralarda %1,23 artışla 75,78’den işlem görüyor. Fiyatlar son dönemde, tüm dünyada virüs kısıtlamalarının kaldırılması ve talepte toparlanma olacağı beklentisiyle yükseliyor.

Brent türü ile ham petrol fiyat farkı azalırken, uzmanlar yılın devamında aşırı talep karşısında arz sıkıntısı yaşanacağını belirtiyor. Bu durumun ise fiyatlardaki ralliyi artıracağına dikkat çekiliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum