Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

3,3 Milyar Dolarlık Satış Anlaşması Yapan PepsiCo Hisseleri Açılış Öncesi Yükseliyor

Yeni yatırımlar için Tropicana ve Naked gibi markaları satmaya karar veren PepsiCo hisseleri, dünkü kayıpların ardından piyasa öncesinde yükseldi.
3,3 Milyar Dolarlık Satış Anlaşması Yapan PepsiCo Hisseleri Açılış Öncesi Yükseliyor

PepsiCo, gelir bilançosunu artırmak ve daha büyük yatırımlar yapmak amacıyla varlık satışına karar verdi. CNBC’de yer alan habere göre Tropicana, Naked ve diğer Kuzey Amerika meyve suyu markaları, Fransız bir şirkete satılacak.

Söz konusu satışlardan 3,3 milyar dolarlık nakit gelir elde edileceği bildirildi. PAI Partners ile yapılan anlaşmaya ilişkin satış işleminin 2021 sonunda veya 2022 başlarında tamamlanması bekleniyor.

Nasdaq Borsası’nda işlem gören PepsiCo Inc (PEP) hisseleri, açılış öncesi işlemlerde %0,43 oranında yükseldi.
PepsiCo Hisseleri %0,43 Arttı
Kaynak: MarketWatch

Hisseler dün %0,40 değer kaybıyla 156,32 dolardan kapandı. Piyasa öncesi işlemlerde 157 doları aştı. Pazartesi günü 155,51-157,11 arasında hareket etti. Yıllık kazancı %13 ile sınırlı düzeyde olan Pepsi hisselerinin gördüğü en yüksek fiyat 158,64 dolar oldu.

Şirketin hisseleri sene başından bu yana %5 oranında arttı. Böylelikle piyasa değerini 216 milyar dolara çıkardı. Covid-19 pandemisi nedeniyle konulan kısıtlamaların kaldırılması, şirket karlılığına da yansıdı. Talepte artış olması ikinci çeyrek gelirine %20 artış olarak yansıdı.

Pepsi CEO’su Ramon Laguarta, yapılan anlaşmanın getirisi hakkında uzun vadeli büyüme yanında, önemli bir değer elde edilmesini sağlayacağını belirtti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum