Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Pegasus Hisseleri %40 Artan Yolcu Sayısıyla Artıda Fiyatlanıyor

Eylül ayında toplamda 2,19 milyon yolcu taşıyan Pegasus’ta hisseler %1 primli seyrediyor.
Pegasus Hisseleri %40 Artan Yolcu Sayısıyla Artıda Fiyatlanıyor

Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. dün akşam Eylül 2021 dönemine ait trafik sonuçlarını açıkladı. Hava yolu şirketinin yolcu sayısı, Eylül’de 2020’nin aynı dönemine kıyasla %40 arttı. Fakat pandemi öncesine göre %22 daha az gerçekleşti.

Yatırımcılar yıllık bazda artış göstererek, 2,19 milyona çıkan yolcu sayısını değerlendirirken, hisseler bundan destek buldu.
Pegasus Hisseleri %1 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Pegasus hisseleri güne 77,30 TL ile önceki kapanışın altından başladı. Ancak aylık trafik sonuçlarının değerlendirilmeye başlanmasıyla birlikte yönünün yukarı çevirdi.

İlk yarıda %1’den fazla prim yapan şirketin hisseleri 76,85 – 78,50 arasında hareket etti. Pegasus hissesine yatırım yapanlar son bir ay içinde %15, bir yılda %64 oranında kazanç elde etti.

Henüz pandemi öncesi seviyelere dönemeyen hava yolu şirketinde, yolcu doluluk oranı Eylül’de %78,3 oldu. Bu oran geçen yılın aynı ayında %74,2, 2019’da ise %89,8 seviyesindeydi.

İç hatlarda 1,25, dış hatlarda 0,94 milyon yolcu taşındı. İç hat doluluk oranı %80,7, dış hatlarda ise %75,4 olarak bildirildi. Yılın ilk dokuz ayında taşınan toplam yolcu sayısı %32’lik artışla 14,31 milyon oldu. Fakat bu sayı da 2019’un aynı döneminin %38 altında kaldı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum