Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Pegasus Hisseleri 4 Ayın En Yüksek Seviyesinden İşlem Görüyor

6 uçak siparişi daha vererek filosunu genişletmeye devam eden Pegasus hisselerinin aylık kazancı %19’a yaklaştı.
Pegasus Hisseleri 4 Ayın En Yüksek Seviyesinden İşlem Görüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. (PGSUS) hisselerinde dün akşam açıklanan uçak siparişi haberinin desteği hissediliyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Airbus S.A.S. ile 2012 yılında imzalanan ve 2017 yılında kullandığı opsiyon ile 100 adet yeni uçağı kapsayan Airbus siparişinin güncellendiği belirtildi.

Buna göre 6 adet yeni Airbus 321neo tipi uçak için kesin sipariş verilmesi konusunda anlaşmaya varıldı. Mevcut siparişe ek olarak verilen 6 adetin teslimatının 2024 yılında gerçekleşmesinin ve Pegasus filosuna katılmasının planlandığı belirtildi.

Pegasus hisseleri günü ılımlı artıda geçirirken, haftalık kazancı genişledi.
Pegasus Hisseleri Sınırlı Pozitif
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler son kapanışını 81,7 liradan yaptıktan sonra bugüne 82,05’ten başladı. Seansın ilk dakikalarında 82,60 ile en yükseği kaydedip, sonrasında dalgalanma gösterdi. Saat 12.07’de %0,24 artışla, 81,95 liradan işlem görüyor.

Pegasus hisseleri bugün geldiği en yüksek seviye ile aynı zamanda Haziran ayının ortasından bu yana görülen en yüksek fiyatı kaydetti. Haftalık kazancı %5,90 olan hisseler, aylık bazda 68,50 – 82,60 arasında hareket ederek %19’a yakın yükseldi.

Yıllık değişimi %76 artış olurken, kaydedilen en düşük fiyat 38,78, en yüksek 95,00 lira oldu. Deniz Yatırım hisseler için yaptığı değerlendirmede, “Şirketin büyümeye ek olarak yakıt tüketimi ve birim maliyet tasarrufuna odaklanan filo planlaması kapsamında gerçekleşen bu gelişmeyi Pegasus açısından sınırlı olumlu olarak değerlendiriyoruz.” yorumuna yer verdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu