Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dijitale Geçişten Faydalanan Pearson Hisseleri 6 Haftanın Yükseğini Gördü

Küresel pandemi nedeniyle hızlanan dijitale geçişten faydalanan Londra merkezli Pearson, ilk çeyrekte güçlü gelir artışı bildirdi.
Dijitale Geçişten Faydalanan Pearson Hisseleri 6 Haftanın Yükseğini Gördü
Son Güncelleme: 
Yorum

Londra merkezli eğitim yayıncılığı ve değerlendirme sağlayıcısı Pearson, pandeminin online öğrenme kursları için yarattığı güçlü taleple ilk çeyrek gelir artışının yüzde 5 olduğunu bildirdi.

Bununla birlikte sanal okullara geçiş küresel olarak çoğalırken Global Online Learning birimi yüzde 25 satış artışı kaydetti. 2021 görünümünü koruyan Pearson, zorlu piyasa koşullarına rağmen yıla cesaret verici başlangıç yaptığını aktardı.

Bileşeni olduğu İngiliz göstergesi FTSE 100 Endeksi, bugün çoğunlukla ekside hareket etse de şirket, en iyi performans gösteren hisseler arasında yer aldı.
Pearson Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

İlk sırada, aydınlanan havacılık görünümünün de katkısıyla Rolls-Royce yer alırken onu başka bir havacılık şirketi olan International Airlines Group izledi. Üçüncü sırada ise Pearson yer aldı.

Cuma günü 801,00 pound seviyesinde kapanan PSON kodlu hisseler, haftanın ilk işlem gününe 799,80 ile başladıktan sonra 831,60 pounda kadar yükseldi. Böylelikle 6 haftanın en güçlü seviyesini test etti. TSİ 14.15 sıralarında

Pearson CEO’su Andy Bird, 2021’in ilk çeyreğine ilişkin kazanç raporunda geçen yıla kıyasla çeyrekte COVID-19 nedeniyle daha uzun bir kesinti dönemine rağmen %5 satış artışı bildirdiklerini dile getirdi. Hız ve ivme kazandıklarını belirten Bird, devam eden dijitale geçişte iyi stratejik ilerleme kaydettiklerini ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu