Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Paladyum 2770 Dolara Tırmanarak 14 Ayın Yükseğini Gördü

Platin alternatifi olarak görülen paladyum, bugün 2770 dolarla yaklaşık 14 ayın en yüksek seviyesine tırmandı.
Paladyum 2770 Dolara Tırmanarak 14 Ayın Yükseğini Gördü

Mart sonundan bu yana baskı altında kalan Amerikan dolar endeksi ve güçlü ekonomik toparlanma beklentilerinden destek bulan paladyum, bugün 2770 dolara kadar tırmandı. Böylelikle Şubat 2020’den bu yana en güçlü değerini kaydetti.

TSİ 16.20 sıralarında yüzde 2’nin üzerinde artıyla günün en çok artan emtiası olan paladyum, son verilere göre haftalık kazancını yüzde 4’e, yıllık kazancını da yüzde 28’e çıkardı.

Diğer taraftan bugünkü yükseliş, yeşil enerjiye geçişin emtiaları destekleyeceği beklentileri ve ABD Başkanı Joe Biden’ın altyapı harcama planlarına yönelik beklentilerden de destek buldu.

Paladyum 2770 Dolar
Kaynak: piyasa.paratic.com

Değerli metalin yükselişi sürdürmesi durumunda boğalar 2775 dolarlık ilk direnci ve ardından 2800 dolar üzerindeki ikinci direnci izleyecek.

Düşüş trendinde se 2687 dolar ilk destek noktası olacak. Bu arada paladyumun ardından günün en çok artan emtiası olan platin de TSİ 16.15 sıralarında yüzde 1,5’in üzerinde artıda gezinirken görüldü.

15 Nisan işlemlerinde en yüksek 1197 doları gören platin, paladyumun aksine 3 günün yüksek seviyesini görebildi. Zaten Capital Economics uzmanları kısa süre önceki notlarında paladyumun platinden daha iyi performans göreceği yönünde yorum yapmışlardı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum