Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Moderna Hisseleri İki Kat Fazla Antikor Raporuyla Yükseliyor

Yönünü yukarı çeviren Moderna hisseleri, yüzde 2 üzeri artışla S&P 500 Endeksi'nin yıldızları arasında yer alıyor.
Moderna Hisseleri İki Kat Fazla Antikor Raporuyla Yükseliyor

Amerikan biyoteknoloji şirketi Moderna hisseleri, son günlerde Japon etkisiyle kaydettiği negatif eğilimden kurtuluyor. Dünkü işlemlerde kayıplarını genişleten Moderna hisseleri, Ağustos’un son gününde S&P 500 Endeksi’nin en güçlü artışlarından birini kaydediyor.

Önceki kapanışı 370,69 dolardan yapan MRNA kodlu hisse senetleri, bugüne açılış öncesindeki yükselişin de işaret ettiği gibi 375,91 dolarla daha yüksek başladı. Açılışın ardından pozitif bölgede seyrini sürdürürken 5 günde yüzde 4 değer kaybetti.

TSİ 17.00’da yüzde 2’nin üzerinde artışla işlem gören hisselerin gün içi hareket aralığı 373,26 – 384,68 oldu.
Moderna Hisse Antikor Yükseliyor
Kaynak: MarketWatch

Yükseliş Moderna’nın Covid-19 aşısının, Pfizer-BioNTech aşısının iki katından fazla antikor ürettiği yönündeki haberlerle yönlendirildi.

Japon etkisiyle günlerdir baskı altında kalan Moderna için Journal of the American Medical Association tarafından yayımlanan bir araştırma daha fazla antikor sonucuyla iyimserlik yarattı.

Son günlerdeki baskı ise Japonya’nın kontaminasyon endişeleriyle 1,6 milyon Covid-19 aşısına yönelik askıya alma kararıyla yönlendirilmişti. Sonrasında iki ölümün Moderna aşısıyla ilgili olabileceğine yönelik iddialar satıcılı seyri güçlendirmişti.

Moderna hisseleri haftalık bazda düşse de 3 ayda yüzde 105, yıl başından bu yana da yüzde 262 değer kazandı. Bir yıllık kazanç ise yüzde 500’e ulaştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum