Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Macy’s Hisseleri Güçlü 3Ç21 Kazancıyla 3 Yılın Yükseğine Çıktı

Eylül çeyreğinde de beklentileri aşan sonuçlar bildiren Macy’s kazanç bilançosuyla piyasalarda memnuniyet yarattı.
Macy’s Hisseleri Güçlü 3Ç21 Kazancıyla 3 Yılın Yükseğine Çıktı
Son Güncelleme: 
Yorum

Çeyreklik bilançosunu açıklayan ABD’li perakende şirketleri arasına Macy’s de katıldı. İkinci çeyrekte de beklenti üstü kazanç açıklayan Macy’s, üçüncü çeyrek rakamlarıyla yine iyimserlik yarattı. Açılış öncesinde yüzde 14’ün üzerinde yükselirken pozitif seyri seans içine taşıdı.

Buna göre Macy’s 31 sent yönündeki tahminlerin oldukça üzerinde hisse başına düzeltilmiş 1,23 dolar kazanç elde etti. Bununla birlikte tam yıl görünümü de yukarı yönlü revize etti.

Dün en son 30,74 dolarda kapanış yapan Macy’s hisseleri, bugüne 34,97 dolarla başladı.
Macy's Hisse 33ç21 Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

Son verilere göre Macy’s hisseleri bir ayda yüzde 17,5 artarken 3 ayda yüzde 43 değerlendi. Yıl başından bu yana kazanç yüzde 174’e çıkarken bir yılda yüzde 235 oranında arttı.

İkinci çeyrekte görünümünü 23,55 milyar dolar ile 23,95 milyar dolar aralığına yükselten Macy’s, tahminlerini bir kez daha yükseltti. Yeni tahmin 24,12 – 24,28 milyar dolar aralığında geldi.

Macy’s Başkanı ve CEO’su Jeff Gennette; “Şirketimiz güçlü bir çeyrek daha teslim bildirdi ve hem üst hem de alt satırlarda beklentilerimizi aştı, sonuçlar Polaris stratejisinin etkin bir şekilde uygulanması ve iyileştirilmiş bir ekonomik ortam tarafından yönlendirildi” dedi.

Çeyreklik dönemde 4,4 milyon yeni müşteri eklediklerini belirten CEO, işin ivmesi ve güçlü finansal sağlığından cesaret aldıklarını dile getirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu