Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Logo Yazılım 2 Tane %100 İştirakiyle Birleşme Kararı Aldı

Logo Yazılım, %100 iştirakleri olan Logo Elektronik ve Logo Kobi Dijital Hizmetler ile devralma şeklinde birleşme kararı aldığını duyurdu.
Logo Yazılım 2 Tane %100 İştirakiyle Birleşme Kararı Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Logo Yazılım Sanayi ve Ticaret Türk Anonim Şirketi, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) devralma suretiyle birleşme kararı aldığını duyurdu.

Şirket yaptığı açıklamada, %100 iştirakleri Logo Elektronik Ticaret Hizmetleri A.Ş. ve Logo Kobi Dijital Hizmetler A.Ş’nin devralma suretiyle kendi çatısı altında birleştirileceğini açıkladı. Yönetim Kurulu’nun 19.10.2021 tarih ve 2021/30 sayılı kararıyla daha önce alınan kolaylaştırılmış birleşme prosedürü kapsamında işlemin gerçekleşeceğini söyledi.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun 14.10.2021 tarih ve 53/1539 sayılı toplantısında alınan karar çerçevesinde de şirketin oy hakkı veren paylarının %100’üne sahip olduğu Logo Elektronik ile Logo Kobi Dijital Hizmetler şirketlerinin tüm aktif ve pasifleriyle bir kül halinde devralması suretiyle Logo Yazılım çatısı altın birleşmesine karar verildi. Böylece birleşme sonucunda 100 milyon TL olan mevcut sermaye değişmeyecek.

Açıklamanın geldiği sıralarda Logo Yazılım hisseleri (LOGO) yüzde 0,48 oranında ekside 41,64 liradan işlem görmeye başladı.
Logo Yazılım Hisseleri Yüzde 0,48 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemlerde 42,06 liraya kadar yükseldikten sonra bir miktar gerileme kaydetti. Günün kapanışını 41,52 liradan gerçekleştiren hisseler, bugünkü işlemlere 41,78 liradan hafif yükselişle başladı.

Açılışın ardından gerilemeye başlayan Logo Yazılım hisseleri, TSİ 14:10 sularında 41 lira sınırına kadar geriledi. Buradan bir miktar toparlanma gösteren hisseler yeniden 41,6 – 41,8 lira aralığında seyretmeye başladı.

Hisselerde aşağı yönlü baskının devam etmesiyle birlikte 41,08 ve 40,59 lirada bulunan destek noktaları takip edilecek. Yukarı yönde ise 41,98 ve 42,39 lirada bulunan direnç seviyeleri izlenecek.

Hisselerin fiyat performansını incelediğimiz zaman; haftalık %0,71 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık bazda %1,06 değer kazanan Logo Yazılım hisseleri, geçen yılın aynı zamanına göre %65,26 oranında getiri oranına sahip bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu