Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kayıplarını Genişleten Doğal Gaz 5,35 Dolara Geriledi

Doğal gaz 5,35 dolar testiyle bir haftanın yeni düşük seviyesine geriledi.
Kayıplarını Genişleten Doğal Gaz 5,35 Dolara Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

En çok düşen emtialar arasında öne çıkan doğal gaz vadeli işlemleri, 5,35 dolarla bir haftanın düşüğüne geriledi. Doğal gaz kıtlığına ilişkin endişeler sürerken emtianın CFD’si yüzde 1’in üzerinde geriledi.

Dün en son 5,40 dolarda fiyatlanan enerji emtiası, 9 Kasım seansına yatay başlangıç yaptı. Asya seansında fazla hareketlilik sergilemezken Avrupa seansında dik düşüş yaşadı.

TSİ 12.11’de yüzde 1,2 ekside dururken gün içi hareket aralığı 5,35 – 5,46 dolar oldu.
Doğal Gaz %1,1 Düşüş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

5,35 dolarlık zayıf seviye doğal gazın 2 Kasım’daki 5,20 dolarda duran zayıf seviyesinin ardından en düşük değeri oldu. Aşağı yönlü hareketin sürmesi durumunda ilk teknik destek 5,32 doları gösterirken ikincisi 5,28 doları gösterdi.

Yönün tersine dönmesinde ise izlenecek teknik direnç seviyeleri 5,43 ve 5,50 dolara işaret etti. Yazım sırasında doğal gaz dışında en çok düşenler gümüş ve platin oldu.

Son veriler ışığında doğal gazın haftalık bazda yüzde 3 düşerken aylık bazda yüzde 4 değerlendiği görüldü. Yıllık bazda ise yüzde 87 ile kayda değer kazançta kalmaya devam etti.

Bu arada PetroChina, sıkı küresel doğal gaz arzının 2022’de gevşemesini beklediğini açıkladı. Küresel gaz arzının 2022’de talebi aşacağını belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu