Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kanada Gösterge Endeksi 19.177,96 Puanla Tüm Zamanların Zirvesini Yeniledi

Kanada'nın ana borsa endeksi S&P/TSX, bugün arka arkaya pek çok kez rekor tazeledi.
Kanada Gösterge Endeksi 19.177,96 Puanla Tüm Zamanların Zirvesini Yeniledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Kanada göstergesi S&P/TSX Bileşik Endeksi, bugünkü ticarette kazançlarını dördüncü güne taşıdı. Yükseliş, Kanada’nın ana borsa endeksine tüm zamanların rekorunu getirdi.

Telekomünikasyon ve ana metal sektörlerindeki kazançlarla yönlendirilen artış, endeksi ilk kez 19,130 seviyesi üzerine çıkarken bunun ardından yeni rekorlar görüldü. Hala artmaya devam eden endeks, TSİ 17.44’te 19,170.99 puanda hareket etti.

Endeksin yıldızlarına bakıldığında Blackberry’nin yüzde 5,58 kazançla ilk sırada yer aldığı anlaşıldı.

Kanada Borsa Endeksi Rekor
Kaynak: MarketWatch

Onu takip edenler West Fraser Timber, Canfor, Interfor, Lightspeed POS, Gildan Activewear oldu. Cascades ile Osisko Mining ise en kötü performans gösteren bileşenler olarak öne çıktı.

Ekonomik veri cephesinde bugünkü rakamlar, Kanada’da ithalatın 6 ayın en düşük seviyesine gerilemesi ile beş yıl sonra ilk kez iki ay üst üste emtia ticareti fazlası kaydettiğini gösterdi.

Ayrıca Kanada Ivey Satın Alma Yöneticileri Endeksi, 2021 yılının Mart ayında bir önceki aydaki 60’tan 72,9’a çıkarak 60,5’lik piyasa tahminlerini fazlasıyla geride bıraktı. Bu ekonomik aktivitede güçlü bir iyileşmeye işaret ederken Mart 2011’den bu yana en yüksek okuma oldu. İstihdamda ve stoklarda sağlam artışlar görüldü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu