Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

JPMorgan Chase Güçlü 3Ç21 Kazancı Açıklarken Hisseler Yükseldi

Varlıkları bakımından ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan, üçüncü çeyrekte güçlü bilanço açıkladı.
JPMorgan Chase Güçlü 3Ç21 Kazancı Açıklarken Hisseler Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

İkinci çeyrekte de beklentileri aşan bankacılık devi, üçüncü çeyrekte hisse başına 3,74 dolarlık kazanç açıkladı. Beklenti ise 3 dolardı. Gelir de 29,8 milyar dolarlık tahminin üzerinde 30,44 milyar dolar oldu.

Hisseler açılış öncesinde alıcılı işlem gördü. TSİ 14.50’de yüzde 0,60 artıda işlem gören hisseler dün ekside kapanmıştı.

Bugün pozitif açılışa işaret etti. 5 günde yüzde 2 ekside dururken bir ayda yüzde 4,5 değer kaybetti.
JPMorgan Chase
KAYNAK: MarketWatch

Yıl başından bu yana yüzde 30 artan hisse senetleri bir yılda yüzde 65 arttı.

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon; “ekonomik görünüm iyileşmeye devam ederken ve senaryolarımız buna göre iyileşirken 2,1 milyar dolarlık kredi rezervi serbest bıraktık” dedi.

Bankanın Delta varyantının hafifletici etkisine ve tedarik zinciri kesintilerine rağmen, ekonomi iyi bir büyüme göstermeye devam ederken güçlü sonuçlar elde etti. Gelişen ticaret, halka arzlar ve birleşmeler, JPMorgan’ın yatırım bankası için güçlü ücretlere yol açtı.

Ancak bunun üçüncü çeyrekte ılımlı olması bekleniyordu. Geçen ay, JPMorgan yöneticisi Marianne Lake, alım satım gelirinin, alışılmadık derecede güçlü bir çeyrek olan bir yıl öncesine göre yüzde 10 daha düşük olacağını söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu