Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Johnson & Johnson Hisseleri Aşı Etkinliğindeki Yeni Haberle Artıyor

COVID-19 aşısının güçlü ve uzun süreli korumasını güçlendiren yeni haberler duyuran Johnson & Johnson hisseleri açılış öncesinde yükseldi.
Johnson & Johnson Hisseleri Aşı Etkinliğindeki Yeni Haberle Artıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’li ilaç şirketi Johnson & Johnson, bir kez daha piyasalarda memnuniyetle karşılanan gelişmeyle gündeme geldi. New York Borsası’nda işlem gören JNJ hisseleri, açılış öncesinde alıcılı seyretti.

TSİ 15.00’da yüzde 0,80 artıda işlem gören hisseler, pozitif açılışa işaret etti.

Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, Johnson & Johnson’ın Covid-19 güçlendirici aşısının ABD’de ilk dozdan iki ay sonra uygulandığında yüzde 94 etkili olduğunu bildirdi.

Johnson & Johnson Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Buna ek olarak güçlendiricinin tek başına bir aşıdan dört ila altı kat daha fazla antikor seviyesini artırdığını da sözlerine ekledi.

J&J yetkilisi Paul Stoffels konuya ilişkin açıklamasında; “Artık bir destekleyici aşının COVID-19’a karşı korumayı daha da artırdığına ve koruma süresini önemli ölçüde uzatmasının beklendiğine dair kanıtlar elde ettik” diyerek şöyle devam etti:

“COVID-19’un devam eden yayılımı göz önüne alındığında, mümkün olduğunca çok insanı hastaneye kaldırılma ve ölüme karşı korumaya öncelik vermek çok önemlidir. Kullanımı, dağıtımı ve yönetimi kolay, güçlü ve uzun süreli koruma sağlayan tek seferlik bir COVID-19 aşısı, küresel nüfusun aşılanması için çok önemlidir.”

İlaveten üçüncü aşıma deneme verilerinin COVID-19 ile ilişkili ölüme karşı korumayı daha da doğruladığı bildirildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu