Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İkinci Çeyrekteki Günlük Kullanıcı Sayısı ve Geliri, Twitter Hisselerini Yükseltti

Twitter, bugün açıkladığı ikinci çeyrek bilançosunda analist tahminlerini aştığını gösterdi ve açılış öncesi işlemlerde hisseler yüzde 4 seviyesinde yükseldi.
İkinci Çeyrekteki Günlük Kullanıcı Sayısı ve Geliri, Twitter Hisselerini Yükseltti
Son Güncelleme: 
Yorum

İkinci çeyrek sonuçlarını açıklayan Twitter, analist tahminlerini aşarak beklentilerin üzerindeki rakamlarıyla yükselişe geçti. Hisse başına kazanç, 19 sentlik analist tahminini hafifçe aşarak 20 sent olurken, gelir de 829.1 milyon dolarlık beklentiyi geçerek 841 milyon dolar oldu. Ortalama nakit paraya çevrilebilir günlük aktif kullanıcı ise 139 milyona ulaştı. Şirket yerel büyümeden dolayı gelirin yıllık baz a yüzde 18 artış gösterdiğini belirtti.

İkinci çeyrekte ulaştığı 139 milyonluk nakit paraya çevrilebilir ortalama günlük aktif kullanıcısının (mDAU), yıllık bazda yüzde 14 seviyesinde arttığını aktardı.

Twitter 139 Milyon Günlük Kullanıcı Ortalama yurt içi mDAU’larının çeyrek dönemde 29 milyona ulaştığını, rakamın geçen yılın aynı dönemin göre yüzde 10 arttığını bildirdi. Uluslararası olarak ise nakit paraya çevrilebilir günlük aktif kullanıcının geçen yılı aynı dönemine göre yüzde 15 artarak 110 milyona ulaştığını açıkladı. Üçüncü çeyrek beklentilerini de veren firma, gelirin 815 ila 875 milyon dolara düşeceğini öngördü. Faaliyet geliri içinse 45 ila 80 milyon dolar aralığını verdi.

Mali yılın tamamı için Twitter, sağlık ve sohbet gibi öncelikli konulara yatırım yaparken GAAP işletme giderlerinin yıllık bazda yüzde 20 artacağını tahmin etti.

İkinci Çeyrekteki Günlük Kullanıcı Sayısı ve Geliri Beklentileri AştıDiğer taraftan önceki çeyreğin Twitter’ın aylık aktif kullanıcıları rapor edeceği son çeyrek olduğu da hatırlatıldı. Keza Twitter bu kararıyla ilgili açıklamasında, geçeceği yeni metriğin hedef kitlesini daha iyi yansıtacağını bildirmişti. Twitter’ın para kazanılabilir günlük aktif kullanıcılar olarak adlandırdığı yeni figür şirkete göre; “Twitter.com’da veya reklam gösterebilen Twitter uygulamaları aracılığıyla herhangi bir gün oturum açan ve Twitter’a erişen Twitter kullanıcılarını” kapsıyordu.

Twitter’ın aylık aktif kullanıcıları açıklamayı durdurma kararı ise şirketin iki düz çeyrek dönemde ilgili ölçüte analist tahminlerini kaçırmasından sonra alınmıştı. Twitter düşüşün kaynağı olarak platformun sağlığına öncelik vermek için yaptığı ince ayarı, Avrupa Birliği’nin Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ni ve diğerlerinin yanı sıra bot hesaplardan kurtulmak için kilitli hesapların kaldırılmasını göstermişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu