Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Hektaş, 12 Bin Yıllık Siyez Buğdaylarının Üretimini Yapacak

Hektaş tarafından yapılan duyuruya göre; Türkiye'nin tescilli siyez buğdaylarının satış hakları 5 yıllığına devaralındı ve üretimi şirket tarafından gerçekleştirilecek.
Hektaş, 12 Bin Yıllık Siyez Buğdaylarının Üretimini Yapacak

Hektaş Ticaret Anonim Şirketi (Hektaş) 12 bin yıllık tohumlar olan Ata Siyez ve Mergüze’nin üretimiyle satışını gerçekleştirecek. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimle üretim duyurulurken, Türkiye’nin ilk tescilli siyez buğdaylarının satış haklarının 5 yıllığına devralınarak üretiminin ve satışının yapılacağı bildirildi.

Hektaş kendi web sitesinde yayımladığı basın duyurusunda ise siyez buğdaylarını 2022 yılı itibarıyla üretmeye başlayacağını, 2023 yılında satışa geçmeyi hedeflediğini söyledi. Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından tescillenen Ata Siyez ve Mergüze, genetik olarak dünyanın ilk buğdayı olarak kabul edilmişti.

Açıklamanın geldiği sıralarda Hektaş hisseleri (HEKTS) yüzde 0,49 oranında artıda 8,14 lirada işlem görüyordu.
Hektaş Hisseleri Yüzde 0,49 Yükseliş
Grafik: Paratic Piyasalar

Hisseler dünkü işlemleri 8,10 liradan tamamladıktan sonra bugüne yükselişle başladı. Açılışın gerçekleştiği ilk 5 dakika içerisinde 8,20 lira sınırına kadar yükselen hisseler, daha sonra düşüşe yöneldi. TSİ 11:45 sularında 7,98 liraya kadar gerileyen hisseler, buradan dik bir çıkış gerçekleştirdi. Yeniden 8,20 liraya kadar yükselen hisseler, 8,15 lira civarında seyretmeye başladı.

Hektaş hisselerinin yukarı yönlü hareketini sürdürmesi durumunda 8,1866 ve 8,2433 lira takip ediliyor. Aşağı yönde ise 8,0866 ve 8,0433 lira destek noktaları olarak görev yapıyor.

Hisselerin farklı zaman aralıklarındaki performansını incelediğimizde; haftalık %5,46 oranında kayba işaret ettiği görülüyor. Aylık bazda %15,75 düşen hisseler, yıllık periyotta %97,81 kazandırmış durumda. Hisseler 1 yılın zirvesi olan 10,81 liranın yaklaşık 2,7 lira altında işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum