Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Haziran TÜFE’sini Bekleyen Alman DAX Kazancıyla Emsalleri Arasında Öne Çıktı

Avrupa piyasaları ekonomik toparlanma beklentileriyle yeşil renkle açılırken Alman DAX emsalleri arasında öne çıktı.
Haziran TÜFE’sini Bekleyen Alman DAX Kazancıyla Emsalleri Arasında Öne Çıktı

Avrupa piyasaları, Haziran’ın son işlemlerinde artıda işlem görmeye devam etti. Yükseliş sağlam ekonomik toparlanma beklentileriyle desteklenirken artan delta varyantı ve enflasyona yönelik endişeler arka plana atıldı.

Avrupa’nın lokomotif ekonomisi Almanya’nın borsa endeksi, yükselişte öne çıktı. Dün 15,554.18 puanda kapanan DAX Endeksi, bugüne 15,565.83 puanla başladı. TSİ 10.25 itibarıyla hareket aralığı 15,555.49 – 15,649.22 puan olurken aynı dakikalarda yüzde 66 kazançla emsalleri arasında başı çekti.

Bununla birlikte Alman borsa endeksi 5 günde yalnızca yüzde 0,06 artıya geçebildi.
Alman DAX Avrupalı Emsal Öne Çıktı
Kaynak: MarketWatch

Yılbaşından bu yana ise yüzde 14 kazançla, kayda değer artış kaydetti. Endeksin en güçlü yükselişini kaydeden hisselere bakıldığında ise ilk sıralarda Siemens Energy, MTU Aero Engines, Linde, Volkswagen ve Deutsche Bank’ın yer aldığı görüldü.

Emsalleriyle birlikte primli ilerleyen Alman DAX, ilerleyen saatlerde açıklanacak Euro Bölgesi tüketici güveni ve Almanya’nın enflasyon verileriyle yönlendirilecek. Aynı zamanda Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde’ın bugün yapacağı önemli konuşma da bekleniyor.

Küresel bazda ise haftanın ilerleyen günlerinde yayımlanacak ABD işgücü piyasası verileri takip edilecek. Bu, ABD Merkez Bankası’nın para politikasını planlanandan daha erken bir zamanda sıkılaştırması hakkında fikir verecek.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum