Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ham Petrol Kısıtlama Endişeleriyle %1,5’in Üzerinde Ekside Seyrediyor

Haftanın ilk gününde düşüş kaydeden petrol fiyatları, yüzde 1,5’in üzerinde ekside hareket ediyor.
Ham Petrol Kısıtlama Endişeleriyle %1,5’in Üzerinde Ekside Seyrediyor

18 Mart’ta başlattığı düşüşü sonraki güne genişleten petrol, 22 Mart haftasına düşüşle başladı. ABD türü ham petrolün varil fiyatı, TSİ 10:00 sularında yüzde 0,80 ekside hareket ediyor.

22 Mart’a 61,61 dolarda açılış yapan petrol fiyatları, sonrasında düşmeye başladı. 60,62 dolar seviyelerine kadar gerileyen petrol fiyatları, Avrupa’da kısıtlamaların uzatılmasıyla ilgili artan endişelerden etkilendi.

ABD türü ham petrolün varil fiyatı saat 10:09’da yüzde 0,93 ekside 60,89 dolarken Brent petrol yüzde 1,53 ekside 63,89 dolarda hareket ediyor.
ABD Ham Petrol Fiyatları
Grafik: Piyasa.Paratic.com

19 Mart’ta 61,46 doların ardından yeni haftaya yatay seyirle başlayan petrol, kademeli düşüşün ardından hafifçe toparlansa da ekside kaldı. En yüksek seviyesine açılışta 61,64 dolarla ulaşırken en düşük 60,62’yi gördü.

Düşüşün sürmesi durumunda ilk destek seviyesi 60,32 dolarken sonrasında 59,96 dolar yönündeki ikinci destek izlenecek. Yönün tersine dönmesi durumunda ise 61,34’lük ilk direnç takip edilecek.

GCM Yatırım analistleri 22 Mart’ta petrol fiyatları için Avrupa ve Asya borsalarının izlenebileceğini belirtirken 60,50 ile 61,50’yi önemli seviye olarak gösterdi.

Kaynaklarda Almanya’nın Covid-19’un yayılmasını önlemek için kısıtlamaları uzatmayı planladığı yazıldı. Daha güçlü dolar ve artan ABD stokları da aşağı yönlü hareketi tetikledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum