Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

%1 Artıda İşlem Gören Gümüş En Çok Yükselen Metallerden Oldu

Haftanın son işlem gününde paladyum metaller arasında en fazla artan olurken, onun hemen arkasında gümüş yer alıyor.
%1 Artıda İşlem Gören Gümüş En Çok Yükselen Metallerden Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Günün ikinci yarısında emtia ürünlerinden fiyatı en çok artan %9,50 ile portakal suyu oldu. Onu %1,46 artışla soya yağı, %1,05’le paladyum, %0,94’le soya fasulyesi, %1,02’yle gümüş izliyor. Fiyatı en fazla düşenler ise sırasıyla; doğal gaz, kahve, ham petrol, kalorifer yakıtı ve benzin şeklinde gerçekleşti.

Gümüşün ons bazında fiyatı %1’den fazla artışla, 26,34 dolardan işlem görüyor.
Gümüş %1 Yükselişle İşlem Görüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Temmuz ayının ilk işlem gününde 26,50 dolara yükselen gümüş, kapanışta 26,07’ye geriledi. Bugünkü işlemlere yükselişle başlayarak yeniden 26,35 seviyesine çıktı. Gümüş emtiası son bir hafta içinde %0,51 oranında fiyat artışı gösterdi. Aylık değişimi %7 düşüşe işaret ederken, yıllık olarak %44’ten fazla yükseldi.

25,70 – 26,20 bölgesi dışındaki 4 saatlik kapanışların önemli olduğunu belirten analistler, bariyerlerin fiyatlarda netlik sağlayacağını aktardı. 25,70 altında düşüş isteği ön plana çıkacak. Venbey Yatırım günlük değerlendirmesinde yukarı yönlü harekette 26,90 – 26,45 seviyelerinin direnç, 25,65 – 25,30 seviyelerinin destek noktaları olduğunu bildirdi.

Fiyatların 5 ve 200 günlük hareketli ortalamaların üzerinde ancak 20, 50 ve 100 günlük hareketli ortalamaların altında işlem gördüğüne dikkat çekiliyor. Güçlenen doların ise metaller üzerinde baskı yaptığı aktarılıyor.

Diğer yandan tüm dünyayı korkuya boğan delta varyantının başta altın olmak üzere, değerli metalleri destekleyeceği düşünülüyor. Bunun yanında ABD istihdam ve işsizlik verileri de ekonomideki gidişatı göstermesi açısından önemli. Verilerin önümüzdeki hafta emtia piyasasını etkileyeceği vurgulanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%