Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gümüş 28 Dolar Altında Kalsa da Kazançla Seyrediyor

Zayıf dolar, enflasyon beklentileri ve kripto paralardaki düşüşle yönlendirilen gümüş, artıda seyrediyor.
Gümüş 28 Dolar Altında Kalsa da Kazançla Seyrediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

21 Mayıs işlemlerinde 28 dolar üzerine çıkan gümüş, bugün söz konusu eşiğin üzerine çıkamasa da artıda seyrediyor. Kazanç, başta dolar endeksindeki geniş zayıflık ve yükselen enflasyon beklentileriyle yönlendiriliyor.

Bununla birlikte kripto para birimlerindeki düşüş, güvenli liman metali için iştahı artırıyor.

18 Mayıs’ta 28,89 dolar ile 1 Şubat’tan bu yana en yüksek seviyesine ulaşan gri metal, pandemi durgunluğundan iyileşme hızlanırken değerlenmeye devam etti.

Toparlanmanın yanında ABD Başkanı Joe Biden tarafından önerilen devasa altyapı harcama planı ve yeşil ekonomiye geçiş de gümüş fiyatlarına olumlu katkıda bulundu.

Gümüş 24 Mayıs Artıda Seyrediyor
Kaynak: piyasa.paratic.com

Cuma günü en son 27,65 dolardan işlem gören gümüş, bugüne 27,64 dolarla yatay başladı.

27,57 – 27,86 dolar gün içi hareket aralığı olurken TSİ 15.02’de yüzde 1,13 artıda 27,80 dolarda seyrederken görüldü. Petrol ve benzinin ardından günün en çok artan emtiaları arasında öne çıktı. Aylık ve yılık bazda artıda duran değerli madenin yıllık yüzde 57’ye yakın getiri sağladı.

Öte yandan gümüşü destekleyen faktörler, mevcut seansta diğer değerli madenleri de artırdı. Ons altın, platin, paladyum ve bakır yazım sırasında artıda ilerliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu