Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

GBP/USD ABD’nin İyimser Dayanıklı Mal Siparişleriyle Düşüşü Hızlandırdı

GBP/USD paritesi, açıklanan beklenti üstü ABD verileriyle gün içi düşük seviyesini test etti.
GBP/USD ABD’nin İyimser Dayanıklı Mal Siparişleriyle Düşüşü Hızlandırdı

İngiliz sterlininin ABD doları karşısındaki değerini yansıtan GBP/USD paritesi, açıklanan beklenti üstü ABD verileriyle gün içi düşüklerine geriledi.

Son dönemde FED’in sıkılaştırma beklentileriyle güçlenen dolar nedeniyle baskı altında kalan İngiliz sterlini, ABD dayanıklı mal siparişlerinin Temmuz’da tahminden daha iyi gelmesiyle 1,3696’ya kadar geriledi.

Dün en son 1,3728 seviyesinde fiyatlanan majör parite, bugünkü seansa yatay başladı.
GBP/USD Gün İçi Düşük
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Asya seansında inişli çıkışlı hareket ederken gün içi en yüksek seviyesini Avrupa seansı içinde 1,3743 ile yaptı. Burada karşılaştığı dirençle yönünü aşağıya çevirerek yazıma kadar geriledi.

ABD’nin beklenen verilerinden dayanıklı mal siparişlerinin açıklanmasının ardından 1,3696’da en düşük seviyesini test etti. TSİ 15.54’te yüzde 0,16 ekside fiyatlanan GBP/USD paritesi, aylık bazda yüzde 0,80 değer kaybetti. Bir yılda ise yüzde 4’ün üzerinde arttı.

ABD doları, dayanıklı mal siparişlerinin yüzde 0,1 düştüğünü gösteren verilerin ardından alıcılı seyrini korudu.

Okuma, önceki ayın yüzde 0,8’lik artışından kayda değer bir yavaşlamaya işaret etse de yüzde 0,3 düşüş yönündeki piyasa beklentilerinden daha iyi geldi. Şimdi gözler Jackson Hole Sempozyumu’na odaklandı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum