Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Garanti Hisseleri 1 Ayın En Düşüğü Olan 8,78’e Yakın Seyrediyor

Garanti Bankası hisseleri haftaya düşüşle başlarken %1,3'ü aşan kayıpla bir ayın en düşüğünün hemen üstünde seyrediyor.
Garanti Hisseleri 1 Ayın En Düşüğü Olan 8,78’e Yakın Seyrediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Garanti Bankası haftaya kötü bir başlangıç yaptı. Geçen haftanın işlemlerini 8,92 liradan sonlandırdıktan sonra yeni haftaya düşüşle başladı. Hisseler açılışta 8,89 liraya kadar gerilerken, değer kaybını sürdürdü ve TSİ 10.20 sularında 8,80 liraya kadar düştü.

Açılıştaki düşüşün ardından 8,86 – 8,80 bandında dalgalanan hisseler, TSİ 15.05 sularında 8,79 liraya kadar geriledi. Bu seviye, 1 ayın en düşük seviyesi olan 8,78 liranın hemen üstündeydi. Garanti hisseleri 26 Şubat 2021’de bu seviyeyi kaydetmiş ve ardından 9,42 liraya kadar toparlanmıştı.

Garanti Bankası’nın GARAN kodlu hisseleri TSİ 15.40 sularında %1,46 oranında düşüşle 8,80 liradan el değiştiriyor.
Garanti Hisseleri %1,46 Düşüş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisselerde aşağı yönlü hareketin devam etmesi durumunda ilk destek noktası 8,75 lirada bulunuyor. Bu seviye gerçekleşirse yaklaşık 5 ayın en düşük seviyesi görülmüş olunacak. Ancak yukarı yönlü bir eğilimin gerçekleşmesi durumunda 8,89 lira seviyesi takip edilecek.

Hisselerin 8,78 liranın altını görmesi durumunda 8,34 lira seviyelerine kadar gevşemesi bekleniyor.

Garanti hisselerinde haftalık getiri ise %2,15 oranında negatif bölgede yer alıyor. Aylık bazda ise %12,59 değer kaybetmiş durumda bulunuyor. Tek pozitif getiri ise yıllık bazda %7,03 ile görülüyor.

Banka, iklim değişikliğiyle mücadele ve düşük karbonlu ekonomiye geçişte kömürü ve kömürle ilişkili aktiviteleri finanse etmeyeceğini duyurdu. Adil dönüşüm ilkesi doğrultusunda böyle bir karar veren banka, bu alanlarda faaliyet gösteren müşterilerini yeşil yatırımlar için teşvik etmeyi hedeflediğini söyledi. Müşterilerinin yeşil yatırımlarına finansman sağlamaya devam edeceğini de belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu