Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Funding Circle Milyar Dolarlık Halka Arzı için Fiyat Aralığını Açıkladı!

Küçük ve orta ölçekli işletmelere kredi veren İngiliz fintech girişiminin merakla beklenen halka arzıyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. İşte detaylar;
Funding Circle Milyar Dolarlık Halka Arzı için Fiyat Aralığını Açıkladı!
Yorum

2010 yılında kurulan Londra genel merkezli fintech girişimi Funding Circle’ın beklenen halka arzıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Buna göre İngiliz girişimin birincil halka arzının ardından 2.4 milyar dolar değerlemeye ulaşabileceği ve fiyat aralığının hisse başına 420 – 530 peni olarak belirlendiği aktarıldı.

Tahvil ve hisse senetlerinin ilk kez satışa sunulmasının firmayı yaklaşık olarak 1.8 milyar sterlin (2.4 milyar dolar) değerlemeye ulaştıracağı belirtildi. İlaveten finansal teknoloji girişiminin halka arzdan 300 milyon sterlin gelir elde etmeyi planladığı kaydedildi.

İngiliz fintech girişimi Funding Circle bugün şirketin değerlemesini 2.4 milyar dolara ya da 1.8 milyar sterline ulaştıracak fiyat aralığını açıkladı.

Funding Circle Fiyat Aralığını Açıkladı Girişimin fiyat aralığı hisse başına 420 peni ile 530 peni olarak belirlendi. Halka arzın tamamlanmasından sonra şirketin ihraç edilmiş hisse senedi sermayesinin 329.7 milyon ile 345 milyon hisse arasında olmasının beklendiği belirtildi. Bunun yanında ihracın en fazla 71.4 milyon yeni hisseyi kapsayacağı dile getirildi.

Londra Borsası’nda gerçekleşecek halka arzdan 300 milyon sterlin elde etmeyi bekleyen girişim, IPO’nun ne zaman olacağını ise belirtildi.

Funding Circle Değerlemesi 2.4 Milyar Dolar Olacak İngiltere, ABD, Almanya ve Hollanda’da faaliyet gösteren girişimin halka arzında hisse senedi ihracından birinci dereceden sorumlu kurumların Goldman Sachs, Morgan Stanley, Numis Securities ve Bank of America Merrill Lynch olacağı bilgisi de paylaşıldı.

Tüm bunların yanında, Funding Circle’ın 30 Haziran’da sona eren ilk 6 aylık dönemde 63 milyon sterlin gelir elde ettiği ifade edildi. Kaldı ki bu rakam geçen yılın aynı döneminde 40.9 milyon sterlindi.

Ne var ki zararlar 2017’nin ilk yarısında 19.2 milyon sterlinken, bu yıl 27 milyon sterline yükseldi. Ayriyeten yatırımcıları arasında DST Global, Rocket Internet, Accel, Index Ventures, BlackRock ve Temasek’in bulunduğu şirketin 2010’da kurulduğundan bu yana küçük ve orta ölçekli işletmelere 5 milyar dolar kredi sağladığı aktarıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu