Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Verimsiz Bir Hafta Geçiren Ford Hisseleri %1 Ekside Kapanmaya Hazırlanıyor

Ford Otomotiv hisseleri erken saatlerde haftanın en yükseğini gördükten sonra, ivme kaybı olmaksızın aşağı yönde hareket etti.
Verimsiz Bir Hafta Geçiren Ford Hisseleri %1 Ekside Kapanmaya Hazırlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. (FROTO) hisse senedi, borsaların açılışıyla birlikte yükseliş sergiledi. Bu haftanın en yükseğine çıktıktan sonra hızla yön değiştirerek, gün boyu kayıp bölgesinde kaldı.

Ford Otomotiv hisseleri, saat 14.25’te %1,71 değer kaybıyla hareket ediyor.
Ford Otomotiv Hisseleri %1,71 Ekside
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

16 Temmuz işlemlerine 175,5 liradan başlayan şirket hisseleri, hemen ardından 177,80 liraya çıktı. Bu, hafta başından beri gördüğü en yüksek nokta oldu. Perşembe günü Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Türkiye piyasaları kapalıydı.

İşlem hacmi zayıf olan haftada, Ford hisseleri ortalama %1,08 oranında değer kaybetti. Gördüğü en düşük seviye 168,20 olarak kaydedildi. Günü %2’ye yakın ekside geçiren hisseler, aylık olarak da %2’den fazla zayıfladı.

Tüm bu negatif performansa karşın, son bir yılda yatırımcısının karını %127 artırdı. Günlük 72,089,172 TL hacme ulaşan hisseler, 52 hafta içinde 69,75 ve 241,95 fiyatları arasında hareket etti.

Şirket tarafından yapılan açıklamada Yeniköy fabrikasında yıllık izin dolayısıyla 26 Temmuz -15 Ağustos 2021 tarihlerinde üretime ara verileceği bildirildi. Üretimin gerçekleşmeyeceği dönemde periyodik bakım yapılacağı söylendi. Aynı zamanda yeni yatırımlar için üretim hatlarının hazırlanacağı bildirildi.

Deniz Yatırım, bu gelişmenin hisseler üzerinde nötr etki yaratmasını beklediklerini açıkladı. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile imzalanan kredi anlaşmasının ise sınırlı olumlu etki yaratacağı bildirildi.

Şirket, 1 tonluk yeni nesil ticari araç yatırım projelerinin finansmanına yönelik çalışmalar kapsamında, banka ile 650 milyon Euro tutarında kredi sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu