Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FED Öncesi Gümüş Ekside, Bakır 10 Yılın Zirvesinden Uzaklaşıyor

Gümüş ve dün 10 yılın en yükseğine çıkan bakır, bugün FED temkinliliğiyle geriliyor.
FED Öncesi Gümüş Ekside, Bakır 10 Yılın Zirvesinden Uzaklaşıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bakırın ton başına fiyatı 4,52 dolarla dün rekor tazeleyerek 10 yılın yeni en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Gümüş ise dün en yüksek 26,51 doları gördü. Değerli madenler bugün Asya seansında hızlandırdıkları düşüşleri hızlandırarak negatif bölgede hareket ediyor.

Düşüşte, piyasa katılımcılarının dün başlayan ve bugün açıklanacak Federal Açık Piyasa Komitesi toplantı sonuçlarını beklemesi öne çıkıyor.

Son veriler ABD’nin ekonomik toparlanmasına ilişkin beklentileri artırsa da küresel piyasalar FED kararına ve Jerome Powell’ın açıklamalarına odaklanmış durumda.

Dün 4,52 dolarla rekor tazeleyen bakır, 28 Nisan’a yatay başlarken TSİ 04.00’ün ardından hızla geriledi.
Bakır FED Öncesi Rekor Seviye Uzaklaşıyor
Kaynak: piyasa.paratic.com

4,4160’a kadar gerileyen kırmızı metal, bu seviyeyi kaydettikten sonra yönünü yukarı çevirse de FED temkinliliğiyle ekside işlem görmeye devam ediyor. Düşüşün sürmesi durumunda 4,4212 dolar ilk destek olarak belirtilirken 4.4934 dolar ilk teknik dirence işaret ediyor.

Bakır gibi güne yatay başlayan gümüş de bakıra paralel TSİ 04.00 sonrası gerilemeyi hızlandırdı. 25,93 dolar gün içi en düşük seviyesi olurken en yüksek 26,32 doları kaydetti.

TSİ 11.45’te yüzde 1,27 kayıpla seyreden değerli metal için ilk teknik destek 25,90 dolara işaret ediyor. GCM Yatırım’ın günlük analizine göre ise günün önemli seviyeleri 25,70 ile 26,00 bölgesi. Bu seviyeler üzerinde kalındığı müddetçe yükseliş beklentisinin ön planda olabileceği söyleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%