Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Eylül Satışları %57 Azalan Ford Otomotiv Hisseleri %2 Ekside

Yurt içi satışlarında düşüş olan Ford Otomotiv'de hisseler ekside seyrederken, analistler verilerin etkisini değerlendirdi.
Eylül Satışları %57 Azalan Ford Otomotiv Hisseleri %2 Ekside
Son Güncelleme: 
Yorum

Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. (FROTO) hisse senedi değeri, Salı günü ilk yarıda satıcılı seyretti. Negatif seyrini öğleden sonraki işlemlere de taşıyan hisseler, hem haftalık hem de aylık bazda düşüş gösterdi. Sektör hisselerinde Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından açıklanan aylık verilerin etkisi görülüyor.

Türk otomotiv sektörünün öncü isimlerinden olan Ford Otomotiv’de hisseler %2,13 düşüşle işlem görüyor.
Ford Otomotiv Hisseleri %2 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin hisseleri dünkü seansı 160 liradan tamamladı. Bugüne 160,3 ile sınırlı seviyede yükselişle açıldı. Günün en yüksek fiyatı açılıştaki 160,3 olurken, devam eden saatlerde kayıp yönünde hareket etti.

Gün içinde 157,1 liraya kadar inen Ford hisseleri, haftalık bazda %1,62, aylık %7,52 oranında değer kaybetti. Öte yandan yıllık kazancı %90 oldu. Ford hisselerinin yıllık fiyat aralığı 79,15 – 241,95 şeklinde oldu.

Firmanın yurt içi satışları Eylül’de, bir önceki yılın aynı dönemine göre %57 azalarak 4700 oldu. Toplam pazar içindeki payı ise %8,2 olarak açıklandı. Gedik Yatırım açıklanan rakamların hisseler üzerinde sınırlı negatif etki yaratacağını öngördü.

Ak Yatırım ise ihracat bakımından toparlanma beklediklerini ve bunun hisse performansı açısından olumlu olacağını bildirdi. HSBC sabah analizinde, hisselerin yukarı yönde hareket etmesi durumunda 162,47 – 164,93 dirençleri, aşağı yönde ise 158,77 – 157,53 desteklerinin takip edileceği belirtildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu