Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

EUR/USD Güçlü Alman Verilerine Rağmen Toparlanamıyor

Almanya’dan gelen beklenti üstü iş iklimi verileri, euronun dolar karşısında kayda değer sıçrama yapmasını sağlayamadı. Şimdi gözler ABD’den gelecek verilerde…
EUR/USD Güçlü Alman Verilerine Rağmen Toparlanamıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Euro dolar paritesi, dün dört ayın en düşüğünü görmüştü. Bugün Avrupa’nın en büyük ekonomisi Almanya’dan gelen beklenti üstü veriler paritede çok fazla etki yaratmadı.

TSİ 12.00’da açıklanan verilere göre Alman Ifo iş iklimi endeksi 2021’in üçüncü ayında 96,6 ile Haziran 2019’dan bu yana en yüksek seviyesini kaydetti.

Euronun ABD para birimi karşısında değerini gösteren parite, veriler üzerine hafif yükselse de 4 ayın en düşük seviyelerinden çok fazla uzaklaşmadı.

25 Mart’ta 1.1761 dolar seviyelerine kadar inen parite, bugünün en düşük seviyesini 1.1764 ile kaydetti.
EUR/USD Alman İş İklimi Yükselemedi
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Bu da dünün ardından Kasım 2020’den bu yana en zayıf performans oldu. Dolar endeksi ise 92 üzerinde seyretmeye devam etti. Endeks, dün 93’e yaklaşarak 2021’in yeni rekorunu kırdıktan sonra bugün 92,83’lere kadar yükseldi.

TSİ 13.00 sıralarında yüzde 0,19 artıda 92,70’de hareket ediyor.

Dolar endeksinin bugünkü verilere nasıl tepki vereceği merakla bekleniyor. ABD’nin açıklayacağı veriler arasında kişisel tüketim harcamaları, kişisel gelir, ticaret dengesi sonuçları yer alıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%