Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Esas Sözleşme Değişikliği Duyuran Sasa Polyester Hisseleri Rekora Yakın

Sasa Polyester, Yönetim Kurulu üye sayısını en fazla 12’ye yükseltirken hisseler tüm zamanların rekoruna yakın işlem görüyor.
Esas Sözleşme Değişikliği Duyuran Sasa Polyester Hisseleri Rekora Yakın
Son Güncelleme: 
Yorum

Sasa Polyester Sanayi Anonim Şirketi, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) esas sözleşme değişikliği hakkında açıklamada bulundu. Buna göre Yönetim Kurulu’nun 13.12.2021 tarihli kararı neticesinde şirket esas sözleşmesinin 12. maddesinin tadil edilmesi kararlaştırıldı.

Madde 12’nin yeni halinde şirketin, Genel Kurul tarafından Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Kanunu hükümleri çerçevesinde seçilecek en az 5 en fazla 12 üyeden oluşan bir Yönetim Kurulu tarafından yönetilip temsil edildiği belirtildi.

Eski halinde ise Yönetim Kurulu’nun en az 5 en fazla 8 üyeden oluşan bir Yönetim Kurulu tarafından yönetilip temsil edildiği bilgilerine yer verilmişti.
Sasa Polyester Hisse 49,34
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Dün en son 47,02 Türk lirasında işlem gören SASA kodlu hisse senetleri, bugünkü seansa 47,18 TL ile yüksek başladı. Açılıştan sonra ilk yarı boyunca yükselen hisseler, 49,34 Türk lirasına kadar çıktı.

Bu 9 Aralık’ta test edilen 50,10 liralık tüm zamanların rekoruna yaklaştı. TSİ 14.37’de yüzde 4,7 artıda duran hisselerin gün içi hareket aralığı 47,18 – 49,34 TL oldu.

Ekim ayının sonlarından bu yana yukarı yönlü ivmeyi sürdüren SASA hisseleri, haftalık bazda yüzde 7,5 artarken aylık bazda yüzde 51 yükseldi. Hisselerin yıllık getirisi yüzde 235 ile kayda değer artışı işaretledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu