Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Emtialar Haftalık Kayba İlerlerken Portakal Suyu %4,5’ten Fazla Düşüyor

ABD ekonomi gündemi tüm emtiaları negatif bölgeye çekerken, portakal suyu %4'ü aşan kayıpla düşüşe öncülük ediyor.
Emtialar Haftalık Kayba İlerlerken Portakal Suyu %4,5’ten Fazla Düşüyor

ABD’de teşvik, aşı programı ve tahvil faizlerindeki sert hareketler küresel piyasaların seyrini belirliyor. Bugünkü işlemlerde tüm emtia grubu kırmızı bölgede hareket ederken, portakal suyundaki %4,27’lik değer kaybı düşüşlere öncülük ediyor.

Kontratlar, 3 Şubat’tan sonra kaydettiği en düşük seviyede seyrediyor. Portakal suyu CFD’si bugünkü işlemlere 107,4 dolardan başlangıç yaptı. Açılışın ardından düşüşünü sürdüren kontratları, 106,9 dolara kadar geriledi.

Portakal suyu CFD‘si TSİ 16.58 sularında %4,60 oranında düşüşle 107,25 dolardan işlem görüyor.
Portakal Suyu %4,60 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Portakal suyu kontratları bugünkü işlemlerde yaşadığı değer kaybıyla birlikte 3 Şubat gününde başlattığı yükseliş eğiliminin ardından gördüğü en düşük seviyelere indi. 1 ayın en yüksek seviyesini ise 114,9 dolar ile 16 Şubat tarihinde kaydetmişti.

Kontratların 1 yıllık kazancı %10,17 oranında bulunurken, 52 haftanın en yükseği 132 dolar ile kaydedilmişti. 1 yılın en düşük seviyesi ise 91,2 dolar ile görüldü. Emtia tarafındaki düşüşler, ABD tahvil faizlerindeki yükselişe bağlı olarak gerçekleşiyor. Piyasayı olumsuz etkileyecek başka gelişme görülmezken, emtia piyasasının en çok kaybedeni portakal suyu oldu.

Soya fasulyesi fiyatları %1,45 oranında düşüşle 1386,25 dolardan işlem görürken, kakao CFD’si %0,06 oranında sınırlı bir düşüş kaydediyor. Buğday kontratları %1,61, soya yağı kontratları %1,55, pamuk kontratları ise %1,09 değer kaybediyor. Emtia piyasasındaki en büyük ikinci kayıp ise %3,01 ile gümüş fiyatlarında görülüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum