Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Emlak Konut GYO Başakşehir Kayabaşı Projesinde Yapı Ruhsatını Aldığını Duyurdu

Emlak Konut GYO işlerini hızla sürdürürken, Başakşehir Kayabaşı Mahallesi'nde 107 adet bölüme ait yapı ruhsatlarını aldığını duyurdu.
Emlak Konut GYO Başakşehir Kayabaşı Projesinde Yapı Ruhsatını Aldığını Duyurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Başakşehir Kayabaşı Mahallesi projeleriyle ilgili bildirimde bulundu.

Emlak Konut GYO, Başakşehir Kayabaşı Mahallesi 458 Ada 34 Parsel’de yer alan 100 adet konut ve 7 adet ticari üniteden oluşan toplam 107 adet bağımsız bölüme ait yapı ruhsatlarının 11 Ekim 2021 tarihinde alındığını açıkladı.

Şirket dün ise Kartal Esentepe 2. Etap arta satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesinin 1. oturumunun gerçekleştiğini ve ihalenin ön yeterlilik bölümüne katılan isteklileri paylaştı. Ayrıca İstanbul Küçükçekmece Halkalı Sosyal Kültürel Tesis Alanı, Spor Tesis Alanı ve Park İnşaatları ile Ada İçi Altyapı, Yol ve Çevre Düzenleme işi kapsamındaki bazı işlerin kısmi geçici kabulünün yapıldığını Kısmi Geçici Kabul Tutanağı’nın 11 Ekim itibarıyla onaylandığını duyurmuştu.

İşleri tüm hızıyla devam eden Emlak Konut GYO’nun hisseleri (EKGYO) yüzde 1,09 oranında yükselişle 1,85 liradan işlem görüyor.
Emlak Konut GYO Yüzde 1,09 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemlerde yükseliş eğilimi gösterdi ve 1,84 liraya kadar ulaştı. Günün kapanışını 1,83 liradan gerçekleştiren hisseler, bugünkü işlemlere 1,84 liradan yükselişle açılış yaptılar. Açılışın ardından 1,85 lira sınırında seyretmeye başladılar.

Hisselerin yukarı yönlü eğilimi korumasıyla birlikte 1,8533 ve 1,8566 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek. Aşağı yönde ise 1,8433 ve 1,8366 lirada bulunan destek noktaları izleniyor. Hisseler 1 yılın en düşük seviyesi olan 1,61 liradan uzakta işlem görse de 1,80 liranın üstündeki seyrini korumaya çalışıyor.

EKGYO kodlu hisselerin fiyat performansını incelediğimiz zaman; haftalık %5,11 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda %0,54 oranında yükselen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %2,11 oranında daha düşük seviyelerden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu