Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şımartılmayı Seven Çocuklara Dünyanın En Pahalı 13 Oyuncağı

Bazı anne-babalar çocuklarına sınırlı sayıda oyuncak alırken, bazıları bu konuda kesenin ağzını açar. Mesela siz olsanız 5 milyon dolarlık bir bebek alır mıydınız?
Şımartılmayı Seven Çocuklara Dünyanın En Pahalı 13 Oyuncağı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Çocukluğumuzda eğer ailemizin durumu pek iyi değilse; tahtalardan, mandallardan, hatta kağıtlardan oyuncaklar yapıp onlarla oynardık. Durumları iyi olanlarsa; robota dönüşen arabaları, atarileri, gameboyları ya da Barbie bebekleri ellerinden düşürmezlerdi. Fakat yaş geçtikçe anlaşıldı ki oyuncaklarımızı kendi ellerimizle üretmek, şimdilerde sahip olduğumuz pratik zekaya fazlasıyla katkıda bulunmuş.

O yılların üzerinden uzunca bir süre geçti, ama algıda değişen pek bir şey olmadı. Değişen sadece oyuncakların yapısı. Şehir merkezinde parmakla sayılacak kadar az olan oyuncak dükkanları, bugün alışverişle özdeşleşen her yerde karşımıza çıkıyor. Nerede annesinin eteğinden çekiştire çekiştire ilerleyen bir ufaklık görsek, yaşadığımız o tatlı anılar gözümüzde canlanıyor. Tabi bazı çocuklar dünyaya doğuştan şanslı geliyor. Her istekleri anında yerine getirilen ufaklıklar, zamanla hepimize lüks gelen oyuncaklara bile burun kıvırabiliyor. Her aile elbette çocuğunun mutlu olmasını ister, milyonerleri de bu gruba dahil edersek; karşımıza lüks oyuncak pazarı olarak adlandırılan bir alışveriş ortamı çıkıyor. Bu işin ustası olan dünyanın sayılı markaları, milyoner çocuklarını mutlu edebilmek adına tüm hünerlerini sergiliyor. Hatta yetmezmiş gibi, sıradan sayılabilecek birçok ürün pahalı mücevherlerle tamamlanıp akıl almaz fiyat etiketleriyle karşımıza çıkıyor.

Sizler için oluşturduğumuz listedeki oyuncakların hemen hepsi, özel üretim modelleri. Pırlanta, altın hatta elmasla süslenen oyuncaklar; zengin çocuklarının yeni gözdesi. Aslında bu durum zenginlerin para saçtığı basit ürünleri de bize gösteriyor. Dilerseniz biraz çocuk olalım ve zenginler gelecek kuşaklarını hangi ürünlerle şımartıyorlarmış birlikte öğrenelim.

Huzurlarınızda düşündüğünüzden daha çılgın, dünyanın en pahalı oyuncakları:

13 Swarovski Taşlar ile Kaplı Manyetik Yazı Tahtası

1500 Dolar

Swarovski Taşlar ile Kaplı Manyetik Yazı TahtasıEğer çocuğunuz için yılbaşında bu tarz bir hediye almak istiyorsanız, bekleyin ve hemen cüzdanınızı çıkarmayın. 2003 yılında FAO Schwarz tarafından tanıtılan bu sınırlı sayıdaki oyuncağa sadece 12 şanslı çocuk sahip olabilir. Bu oyuncaklardan her biri 14.400 swarovski kristal ile donatılmıştır. 8 yaş ve üzerinin çizim yapabileceği bu oyuncak ile birleri gençken oynamış mı bilemiyoruz; ama göz kamaştırıcı olduğu kesin. Bu oyuncağı böylesine çekici yapan özelliği tabi ki de görünümüdür. Bu manyetik yazı tahtası oldukça parlak! Çocuklar her zaman parlak şeyleri sever, değil mi?

SWAROVSKI TAŞLARIYLA DONATILMIŞ EN PAHALI 10 ÜRÜN İÇİN TIKLAYIN.

12 Gerçek Boyutlarda Lego Basketbol Oyuncusu

15 Bin Dolar

Gerçek Boyutlarda Lego Basketbol OyuncusuSpor içerikli ürünler, yapbozlar ve sanat ile ilgilenen çocuklar için kusursuz bir hediyedir. NBA tarafından sunulan halihazırda yapılmış Jason Kidd, Shaquille O’Neal, Kobe Bryant, Chris Webber ve Allan Houston gibi yıldızlarının figürlerinin bulunduğu bu yapboz kreasyonlarını satın alabilirsiniz. Eğer hazırdaki ürünler hoşunuza gitmediyse, kendi seçeceğiniz herhangi bir figürü de özel olarak tasarlatabilirsiniz. Her biri gerçek boyutta olan bu figürler, 17 binden fazla Lego tuğlası barındırmasının yanı sıra; Lego’nun usta üreticileri bile sadece bir figür için 200 saatten fazla uğraşmışlardır. Bu ürün sadece Lego’dan oluşuyor, listemizdeki birçok oyuncak gibi mücevher içermiyor; fakat çocuklarınız gerçek boyuttaki bu figürler ile arkadaşlarını fazlasıyla kıskandırabilir.

DÜNYANIN EN PAHALI 10 LEGO SETİ İÇİN TIKLAYIN.

11 18 Ayar Altından Yapılmış Nintendo Gameboy

30 Bin Dolar

18 Ayar Altından Yapılmış Nintendo GameboyBu sınırlı sayıdaki oyuncak eBay online alışveriş sitesinde 30 bin dolara satıldı. 18 ayar saf altından yapılmış bu cihazın ekranı pırlanta ile süslenmiş olup, açma kapama düğmesi de mücevherden oluşmaktadır. İngiliz kuyumcu Asprey tarafından 2006 yılında üretilen bu oyuncağa, en yüksek teklifi verip satın alan anne ya da babanın çocuğu, arkadaşlarına bu cihaz ile havasını attığı kesin. Video oyunları oynamanın bu kadar havalı olacağını kim bilebilirdi ki?

SAF ALTINDAN YAPILMIŞ EN PAHALI 10 GÜNDELİK EŞYA İÇİN TIKLAYIN.

10 Sınırlı Sayıdaki Steiff Oyuncak Ayı

195 Bin Dolar

Sınırlı Sayıdaki Steiff Oyuncak AyıOyuncakların birçoğunun sınırla sayıda olması, onların üzerindeki talebi fazlasıyla arttırıyor. Ancak, sadece 41 adet üretilen bu pelüş hayvanların gözleri safirden ve ağızları altından yapılmıştır. Alman pelüş hayvan uzmanı Steiff tarafından, 2000 yılında Teddy Bear’ın 125. Doğum gününü kutlamak için üretilmiştir.

Oldukça pahalı olan bu oyuncakların bir tanesi açık arttırmada 195 bin dolara satın alınmıştır. Bu durum ayıların daha da fazla sevimli olmalarını sağlıyor. Steiff, oyuncak ayının orijinal yaratıcısı olduğunu iddia etmiştir ve şirket bu pahalı ayıları piyasa sürmüştür. Eğer listemize göz atmaya devam ederseniz, bir milyona yakın değerde bu ayıya benzer bir oyuncağa daha rastlayacaksınız.

DÜNYANIN EN PAHALI 10 OYUNCAK AYISI İÇİN TIKLAYIN.

9 Titania’nın Sarayı

256.500 Dolar

Titania'nın Sarayı18 oda ve 3000 mini parçadan oluşan bu oyuncak ev, oldukça iyi bir şekilde detaylandırılmış. 1907 yılından 1922 yılına kadar yapımı 15 yıl süren bu sarayı Sir Nevile Wilkinson; kızı, kendisi ve bahçesindeki perilere ait bir ev yapmasını rica ettikten sonra inşa edilmiştir. Periler kuşkusuz küçük maun ağacından yapılmış böylesine lüks bir yerde yaşayacakları için Wilkinson’a minnettar olmuşlardır. İnşa edilen bu saray, bir vatandaş tarafından satın alındı ve Danimarka Kalesi’ndeki sergide gösterime sunulmak için 1978 yılında İngiltere’den Danimarka’ya gönderildi.

TARİHİN EN PAHALI 10 OYUNCAK EVİ İÇİN TIKLAYIN.

8 Değerli Taşlarla Süslenmiş Barbie Bebek

300 Bin Dolar

Değerli Taşlarla Süslenmiş Barbie BebekAvustralyalı mücevher tasarımcısı Stefano Canturi, tasarladığı fazlasıyla pahalı Barbie bebek ile küçük kızların hayallerini gerçeğe dönüştürdü. Siyah bir straples elbise giyen Barbie, kıyafetini bir karat kare kesim pembe pırlantadan oluşan bir gerdanlık ile süslemiş. Çünkü Barbie, gittiği her yerde en iyi görünüme sahip olmak zorundadır. Bu bebek, bir açık arttırmada isimsiz katılımcı tarafından 302.500 dolara satın alınmıştır. Ortalama fiyatı ise 300 ve 500 bin dolar arasındadır. 2006 yılındaki müzayedede 17.091 dolara satılan Barbie oyuncağını fazlasıyla geride bırakarak bugüne kadar satılmış en pahalı Barbie rekorunu kıran bu bebeğin geliri, Meme Kanseri Araştırma Vakfı’na bırakılmıştır.

EN PAHALI 10 BARBIE ve AKSESUARI İÇİN TIKLAYIN.

7 Altın Nintendo Wii Supreme

487 Bin Dolar

Altın Nintendo Wii SupremeNintendo tarafından satılan pahalı diğer bir oyuncak olan pırlantalar ile donatılmış Wii Supreme, bugüne kadar satılan en pahalı oyun konsoludur. Bu oyun konsolu üç adet pırlanta ile bezenmiş düğmesi ile 2.500 gram 22 ayar saf altından yapılmış kasaya sahiptir. Tamamında 19.5 karat olan 78 adet pırlanta bulunan oyun sistemi, elektronik eşyaları tamamen gereksiz bir şekilde aşırı derecede lüks hale getirmesi ile tanınan Stuart Hughes tarafından yapılmıştır.

Bu konsolu üretmek Hughes’in 6 ayını aldı ve bu cihazdan sadece üç adet üretildi. Konsol kesinlikle görkemli ve fazlasıyla pahalı olsa da sadece oyun oynamak istiyor ve oyunun içerisinde olmak istiyorsanız, bu cihazın daha ucuz versiyonu olan sıradan oyun konsollarından bir tanesini satın almak sizler için daha zekice bir seçim olacaktır.

SON DERECE PAHALI 10 VİDEO OYUN KONSOLU ve AKSESUARI İÇİN TIKLAYIN.

6 Altın Sallanan At

1.28 Milyon Dolar

Altın Sallanan AtBu oyuncakların çoğu altından yapılmışa benziyor. Çocuklar altından yapıldıklarını bilsin ya da bilmesinler, aileleri kıymetli metaller ile yapılan oyuncakları satın almak için çılgın miktarlardaki paraları ödemeye oldukça istekliler. Kuyumcu Ginza Tanaka, Japonya’nın tek prensinin doğum günü onuruna 24 ayar altından bir sallanan at tasarladı. 36 kilogram ağırlığındaki bu oyuncağı Jay-Z ve Beyonce, aynı şirkettin ürettiği bu sallanan atın Blue Ivy versiyonunu 600 bin dolara satın aldı. Ancak iyi bir fiyata, sıradan bir tahtadan at daha yumuşak bir kullanım sağlayabilir.

DÜNYANIN EN ÇOK KAZANAN 10 ÇOCUK PROGRAMI İÇİN TIKLAYIN.

5 Masterpiece Rubik Küpü

1.5 Milyon Dolar

Masterpiece Rubik KüpüBu küp, listemizdeki en görkemli oyuncaklardan bir tanesidir. Pahalı bir klasik Rubik Küpü olan bu eşya, 18 ayar altından yapılmış olup her bir yanı 185 karat değerli taşlar ile süslenmiştir. Bu küp, Diamond Cutters Internation tarafından 1995 yılında üretilmişti. Bu oyuncağın üzerinde bulunan plastik çıkartmalar yerine; 34 karat yakut, 34 karat zümrüt ve 22.5 karat ametist kristalleri kullanılmıştır. Bu rubik küp bir takı görünümde olsa da tamamen işlevseldir. Belki de bu küpün elmaslar ile kaplı olan lüks versiyonu, bulmacanın nasıl çözüleceğinde sizlere yardımcı olabilir.

DÜNYANIN GELMİŞ GEÇMİŞ EN ÇOK SATAN 10 ÜRÜNÜ İÇİN TIKLAYIN.

4 Steiff Louis Vuitton Oyuncak Ayı

2.1 Milyon Dolar

Steiff Louis Vuitton Oyuncak AyıTabi ki de Steiff tarafından yapılmış dünyanın en pahalı oyuncak ayısıdır. Alman oyuncak şirketi hiçbir ebeveynin gücünün yetmeyeceği ya da göze alamayacağı fiyatlara sahip oyuncaklar üretmektedir. Bu özel oyuncak ayı, 2000 Monako müzayedesinde Koreli Jessie Kim’e satıldı. Şu anda bu ayı, Kore Jeju’daki Oyuncak Ayı Müzesi’nde bulunmaktadır. Louis Vuitton marka ceket ve şapka giydirilmiş bu oyuncak, en pahalı ayıcık olmakla birlikte; ayrıca bu alandaki en tarz tasarımdır. Oyuncak Ayı Müzesi’nde onunla birlikte Louis Vuitton marka valiz de sergilenmektedir. Bu şık ayının seyahate ihtiyacı var gibi…

DÜNYANIN EN PAHALI 10 ÇOCUK GİYİM MARKASI İÇİN TIKLAYIN.

3 Shimansky Futbol Topu

2.59 Milyon Dolar

Shimansky Futbol TopuBu futbol topuna şut çekmek istemeyeceksiniz. 30 liraya satın aldığınız toplara istediğiniz gibi vurabilirsiniz, fakat bu futbol topu iki buçuk milyon doların üzerinde bir değere sahip. Peki, neden bu kadar pahalı? Üzerinde 2640 siyah pırlanta, 6620 beyaz pırlanta ve 3500 adet Afrika elması bulunması ve yapımının tam üç ay sürmesinden dolayı bu top dünyanın en pahalı futbol topudur. Shimansky; elmas ve tanzanit taşının işlenmesi ile oluşan, Güney Afrika mücevheri olarak bilinir. Bu top, standart bir futbol topundan 2 kilogram daha ağırdır. Oldukça ihtişamlı görünen futbol topu, Güney Afrika’da oynanan FIFA 2010 Dünya Kupası’nı anmak amacıyla yine aynı yer olan Güney Afrika’da üretilmiştir.

ÇOCUKLARA ÖZEL DÜNYANIN EN PAHALI 9 YAZ KAMPI İÇİN TIKLAYIN.

2 Lamborghini Aventador LP Model Araba

4.8 Milyon Dolar

Lamborghini Aventador LP Model ArabaEvet, doğru okudunuz. 4.8 milyon dolar değerinde olan bu oyuncak; gerçeğinden 12 kat daha pahalıdır. Orijinalinin sekizde biri boyutunda olan bu modeli bitirmek için toplamda 500 saat harcanmıştır. Gerçeğinden daha pahalı hale getiren özellikleri; jantlarının altından ve platinden oluşması, koltuk, direksiyon ve farlarının pırlantalar ile süslenmiş olmasıdır. Eğer satın alabilecek gücünüz varsa, 400 bin dolar değerindeki gerçek Lamborghini Aventador LP’yi almanız daha mantıklı olacaktır.

LAMBORGHİNİ HAKKINDA 15 ŞAŞIRTICI BİLGİYİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN.

1 Madame Alexander Eloise

5 Milyon Dolar

Madame Alexander EloiseEğer Barbie’nin pahalı olduğunu düşünüyorsanız, bu bebek sizleri fazlasıyla şaşırtmış olabilir. Oyuncak bebek tasarımcısı ve bu bebeğin adaşı olan Madame Alexander tarafından yaratılmış oldukça şık bu el yapımı oyuncak bebek; Christian Dior kıyafetler, Oscar de la Renta kürkün yanı sıra, 9 karat pırlanta ve swarovski kristallarlerin bulunduğu Katherine Baumann aksesuarları ile donatılmıştır. Toplamda 5 oyuncak bebekten bir tanesi olan Eloise bebeklerin her biri için farklı aksesuarlar kullanılmıştır. Şüphesiz tapılası bir oyuncak olsa da Christian Dior kıyafetler, Oscar de la Renta kürk ve Katherine Baumann aksesuarlarının çıkarılmış halini daha uygun bir fiyata satın alabilirsiniz.

Her biri eşsiz olan bu oyuncakların birçoğu, oynanmak yerine müzelere kaldırılıyor. Çok fazla bir fonksiyonu olmayıp, sadece benzerleri olmadığı ve pahalı materyaller kullanılarak yapıldığı için küçük bir servet değerindeki bu oyuncakların çocuklar üzerinde bıraktığı etkileri de düşünmek gerekir. Çocuklar genellikle pahalı ya da ucuz bilmez, güzel ve değişik olanı isterler. Onlara böylesine pahalı oyuncaklar almak yerine, daha fazla işlevselliğe sahip, daha uygun versiyonlarını hediye ettiğinizde daha fazla mutlu olacaklarını göreceksiniz. Ancak para hiç önemli değil, çocuğum ne isterse alırım diyenlerdenseniz, sizlere sunmuş olduğumuz bu listedeki hangi oyuncağı oğlunuza veya kızınıza almak isterdiniz? Bu sorumuzun cevabını yorumlarınız ile birlikte bizlerle paylaşabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.