Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Swarovski Taşlarıyla Donatılmış En Pahalı 10 Ürün

Elektrikli süpürgeden küvete, buzdolabından valize kadar birçok ürün swarovski taşlarla süslenince değeri katbekat artıyor. İşte listemizde yer alan lüks ürünler:
Swarovski Taşlarıyla Donatılmış En Pahalı 10 Ürün
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Son zamanlarda büyük ilgi gösterilen swarovski taşlarıyla donatılmış harika ürünleri duymuşsunuzdur değil mi? Oldukça değerli olan bu ürünlere asıl değerini veren şeyin ise kristal taşlar olduğunu tahmin etmek zor değil, sanırım. Swarovski ismi verilen, adeta elmaslar gibi parıldayan, değişik şekillerde özenle kesilmiş, içerisinde binlerce ışıltı barındıran göz alıcı taşlar. Birçok değişik ürünü süslemede kullanılan kristaller sayesinde, ürünler kendi alanlarının en pahalıları olma özelliğini taşıyor.

Bu pahalı ürünleri üreten ve işleyen firmanın adı, taşlarla aynı isme sahip, Swarovski firması. 1895’te, Daniel Swarovski tarafından kurulan şirket, bir Avusturya şirketidir. Aslında bir cam kesme fabrikası olarak işe başlayan şirket, daha sonra kendini büyüterek birçok değişik alanda alt kuruluşlara sahip olmuştur. Oldukça çeşitli olan sektörlerinin arasında; giyim, değerli taşlar, optik, iç tasarım ve mimari gibi bölümler vardır. Şirketin şubelerinin iş ortaklığı yaptığı sektörler arasında moda ve giyim, mimari, yol güvenliği ve iç tasarım gibi çok çeşitli alanlar vardır.

Swarovski firmasının bu kadar beğenilmesinin ve firmayla iş yapmak için sırada bekleyen birçok şirketin olmasının sebebi ise Swarovski’nin işini kusursuz yapması. Kristal taşları milimetrik hesaplarla kesen, taşların ışığı bir elmas gibi yansıtmasını sağlayan şirket, ödülünü bileğinin hakkıyla kazanarak, birçok ünlü firmadan iş teklifi alıyor.

Victoria’s Secret, Samsonite, Hello Kitty, BaubleBar, Electrolux, Aurumania gibi ünlü markalarla çalışan şirket; aynı zamanda, Le Bon Marche, Saks 5th Avenue, Matzuya Ginza gibi ünlü mağazalarla da iş yapıyor. Ayrıca Alexander McQueen ve Vera Wang isimli tasarımcılarla da çalışarak, sektördeki birincilik koltuğunu kimseye kaptırmıyor.

Ortak çalışmalarıyla ortaya çıkan ürünlerden bazıları ise şunlar; Victoria’s Secret Moda Show’da sunulan üzerinde beraber çalışılan bir kıyafet, Chateau de Versailles isimli ünlü firmadan harika taşlarla süslü bir şamdan, Hello Kitty Zippo çakmakları, Absolute Votka şişeleri…

Aşağıda, Swarovski firmasıyla yapılan ortak çalışmalar sonucu ortaya çıkan, dünyanın en pahalı 10 ürününü birlikte inceleyeceğiz. Bakalım bu harika kristal taşlar, tıpkı sihirli bir değnek gibi dokunduğu ürünlerin fiyatını ne kadar arttırmış?

İşte karşınızda swarovski kristalinin süslediği 10 muhteşem eser:

10 Elmas Taşlı Sweatshirt

10.000 Dolar

Elmas Taşlı SweatshirtKonquest’e ait, elmas ve swarovski taşlarıyla bezeli kapüşonlu sweatshirt, elbette ünlü için özel tasarlandı. Üzerinde tam 4.000 kristal taş bulunan kıyafet, aynı zamanda fermuarının üzerinde bulunan 3 karat değerinde bir elmasa sahip.

Gösterişli kıyafet, gerçekten ışıl ışıl parıldıyor. Ancak, bir erkeğin giydiği bu kıyafetin maskülinitenizi bozacağını düşünüyorsanız, hiç endişelenmeyin. Zira giysinin üzerine istediğiniz erkeksi desenleri çizdirebilirsiniz, örneğin Konquest’in kıyafetinde bulunan; kafatası ve boynuzlar gibi. Böylece sevenleriniz tarafından hem sıkı bir adam olarak görülür, hem de benzersiz bir kıyafetle görenleri büyülersiniz. Beğendiyseniz siz de bu harika kıyafetten alabilirsiniz. Swarovski taşlı kıyafetten almak için yapmanız gereken tek şey; sweatshirtün değeri olan 10.000 dolar ödeme yapmanız.

9 Eye Catcher Buzdolabı

15.729 Dolar

Eye Catcher BuzdolabıSiz de mutfağınızda, özel olarak ünlü Gorenje şirketi tarafından tasarlanmış, harika Eye Catcher buzdolabından ister miydiniz? Dünyanın en pahalı buzdolabı olma unvanını taşıyan The Eye Catcher, Swaroski ve Gorenje ortaklığından doğmuş, muhteşem bir üründür. Tam 7.000 swarovski taşı, el işçiliği yordamıyla dolabın siyah renkli, 200 cm uzunluğundaki yüzeyine kusursuzca işlenmiştir. Ayrıca dokunmatik bir ekrana sahip olan The Eye Catcher, akıllı buzdolabı olma özelliğini de taşımaktadır. Sizin için, tıpkı karanlıkta parıldayan yıldızlar gibi şahane bir manzara sergileyen ürünün değeri ise 15.729 dolar.

Bu buzdolabı size pahalı mı geldi? Başka özelliklerini de merak ediyorsanız İçinizi Serinletecek Dünyanın En Pahalı Buzdolapları isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

8 Ergorapido Kristal Elektrik Süpürgesi

18.993 Dolar

Ergorapido Kristal Elektrik SüpürgesiŞayet siz de elektrikli süpürgenizden sıkıldıysanız, neden Swarovski taşlı bir tane almayasınız? Tabii elektrikli bir ev eşyasına verecek 18.993 dolara sahipseniz! İşte tam da böyle bir eşya olan Ergorapido süpürgesi, Electrolux ve Swarovski iş ortaklığı sayesinde ortaya çıkmış bir ürün. Polonyalı Lukasz Mistletoe tarafından tasarlanmış olan Ergorapido’nun üzerinde tam 3.730 adet kristal taş bulunuyor. İlk defa 2008 yılında vitrine çıkarılan elektrikli süpürge, varlıklı insanlar için gerçekten ayrıcalıklı bir ev eşyası olma niteliğine sahip. Küçük bir servet ödenerek alınabilecek bu elektrikli süpürgeyi siz alsaydınız, evinizin baş tacı yapabilirdiniz değil mi?

7 Hyla GST Elektrik Süpürgesi

21.900 Dolar

Hyla GST Elektrik SüpürgesiBir eşyayı Swarovski taşlarıyla donatma fikri söz konusu olduğunda, görünüşe bakarsak tasarımcılar için ev aletleri seçeneği en üst sıralarda geliyor. İşte bu sebepten Hyla ve Swarovski firması da bir araya geldi. Ve ortaya, 32.000 kristal taşla süslü, Hyla GST’nin özel bir üretimi olan lüks elektrikli süpürgesi çıktı. Bu göz alıcı ürünün fiyatı ise 21.900 dolar olarak belirlendi.

6 Kristal Myriad, Ji Xiang

24.385 Dolar

Kristal Myriad, Ji XiangSınırlı sayıda üretilen swarovski taşlı heykel, başarılı dizaynır Heinz Tabertshofer tarafından tasarlanmıştır. Bir çift sazan balığının havaya doğru sıçrayışının şekillendirildiği heykel, zarif bir tasarım ürünü. Işıl ışıl parıldayan balıkların altında, mavinin bütün tonlarını içinde barındıran, harika boyanmış kristalden dalgalar var. Sazanların bolluk ve refah getireceği düşünülen bir Çin inanışından ilham alınarak üretilmiş heykelden ise yalnızca 300 adet bulunuyor. Bu muhteşem eserin değeri 24.385 dolar.

5 Samsonite Black Label Swarovski Bavulu

25.000 Dolar

Samsonite Black Label Swarovski BavuluSamsonite Black Label bavulu listen çıkarılmış da olsa, biz yine de bu eşi benzeri olmayan üründen söz etmek istedik. 2008 yılında Swarovski ve Samsonite firmalarının işbirliği sayesinde üretilmiş ürünün üzeri tamamen kristal taşlarıyla donatılmış. Bavulun kristalsiz halinin fiyatı 950 dolara tekabül ederken, Swarovski ortaklığının neticesinde ürünün değeri tam 25 katına çıkmış. Yalnızca 30 adet üretilen bu bavul, 25.000 dolar civarında bir fiyata satılarak, tarihte bilinen en pahalı bavul olma unvanına sahip olmuş.

4 Swarovski Taşlarıyla Donatılmış Klozet ”Isis”

75.000 Dolar

Swarovski Taşlarıyla Donatılmış Klozet ''Isis''Siz de milyarderlerin sabah uyandığında nasıl bir banyoya gittiğini hiç merak ettiniz mi? Düşünürken, sanki onlarınki altından mı deriz ya, işte bu düşünce kısmi olarak doğru sayılabilir. Çünkü tasarım ustası Jemal Wright zenginlerin klozetlerinin çok sıkıcı olduğu yargısına varmış ve onlar için, tam anlamıyla bir şaheser olan, swarovski taşlı klozeti tasarlamış. Bu büyüleyici klozet, ayrıca kendisiyle uyum içinde olan bir lavabo ve küvete de sahip. ”Isis” ismi verilen banyo ürününün değeri ise tam 75.000 dolar.

3 Swarovski Taşlarıyla Altın Kaplama Aurumania Bisiklet

102.000 Dolar

Swarovski Taşlarıyla Altın Kaplama Aurumania Bisiklet24 ayar altın kaplama Aurumania bisikletleri, şüphesiz dünyanın en pahalı bisikletlerinden biri. Swarovski ve Aurumania ortaklığından doğan bisikletin üzerinde el işçiliğiyle koyulmuş 600 adet swarovski taşı bulunuyor. Ayrıca bisikletin koltuğu ve kolları, özenli bir şekilde, deriden üretilmiş. Bu eşsiz üründen ise sadece 10 tane üretilmiş ve her birinin değeri 102.000 dolar.

2 Swarovski Taşlı Moneual Bilgisayar

450.000 Dolar

Swarovski Taşlı Moneual BilgisayarEğer siz de pahalı bir bilgisayar sahibi olmak istiyorsanız; üzerinde 3.500 kristal taş bulunan HTPC bilgisayarlarından edinebilirsiniz. Moneul tarafından dizayn edilen bilgisayar, ilgi çekici ve aşırı pahalı bir fiyata sahip. Değeri tam 450.000 dolar olan PC, sahip olduğu swarovski taşlarıyla, sanki bilgisayar olarak değil de sanatsal bir eser gibi karşımıza çıkıyor. 2010 yılında CES’de vitrine çıkarılan PC, piyasada şimdiye kadar üretilmiş bilgisayarların en pahalılarından biri olma namını taşıyor.

1 Swarovski Taşlarıyla Donatılmış Mercedes Benz SL600

4.8 Milyon Dolar

Swarovski Taşlarıyla Donatılmış Mercedes Benz SL6002009 yılında Tokyo Auto Salon’da, harika swarovski taşlarıyla süslenmiş Mercedes SL600 izleyici önüne çıkarıldı. Bir araba aksesuar dizaynırı olan Garson tarafından yapılan tasarım otomobilde, 300.000 iri kristal taşı bulunuyor. Harika bir çalışma olan swarovski taşlı Mercedes’ten, biri altın bir diğeri de gümüş rengi olmak üzere iki adet üretilmiş. Tabi ki bu göz kamaştıran ürünün değeri de kendisine yakışır biçimde olmalıydı. Nihayetinde, hem araba hem de taşlar mükemmel olunca, tasarımın değeri 4.8 milyon dolar olarak belirlendi. Ve Swarovski firmasının başka markalarla ortak yaptığı çalışmaların en pahalısı olma unvanını kazandı.

Doğanın insanoğluna hediyesi olan, görselliğiyle herkesi büyüleyen değerli taşlar, artık hemen hemen bütün günlük kullanım eşyalarının üzerinde yer alıyor. Bakmakla görmek arasındaki fark malumunuzdur, sanırım. Fakat buradaki objelerden birine baktığınızda görmemenize imkan yok!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.