Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zenginlerin Para Saçtığı 10 Basit Ürün

Süper zenginler bizi şaşırtmaya devam ediyor. Kazandıkları parayı nereye harcayacağını bilemeyen zenginlerin büyük paralar ödediği basit ürünler karşınızda.
Zenginlerin Para Saçtığı 10 Basit Ürün
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Bir an için arkanıza yaslanın ve servetinizin dillere destan bir büyüklükte olduğunu hayal edin. Uçsuz bucaksız araziler, lüks otomobiller, yatlar, katlar vb aklınıza gelecek; lüks yaşamın insanlara sunduğu her şey! Ama bu saydıklarımız diğer zenginlerde de var, değil mi? Sizin onlardan farklı olmanız gerekiyor. Hem zenginliğinizi göstereceksiniz hem farkınızı. Peki, bunu nasıl başarabilirsiniz. Tabi ki farklı olmakla.

Az önce de bahsettiğimiz gibi, lüksün sembolü olmuş bir ürüne vereceğiniz miktar milyon dolar dahi olsa dikkat çekmeyebilir. Fakat her hangi sıradan bir ürünü bu fiyata alırsanız sanırım manşetlerde yer alırsınız. Örnek vermek gerekirse, bir tatlıyı ele alalım; maksimum 50 TL’ye herhangi bir tatlıyı yiyebilirsiniz. Sıradan bir tatlıyı bin TL’lere varan bir ücretle yemeniz, sizi farklı kılacaktır. Peki, böyle sıradan objeler nasıl oluyor da uçuk fiyat etiketleriyle karşımıza çıkıyor? İşte, bu sorunun cevabı sizler için hazırladığımız listede gizli. Dilerseniz hep birlikte öğrenelim.

İşte karşınızda zenginlerin yüklü paralar ödedikleri 10 basit ürün:

10 Pahalı Buz Kalıbı

Pahalı Buz KalıbıSıcak yaz aylarında serinlemek için ihtiyaç duyduğumuz şeylerden biri de soğuk sıvılar. Bir sıvıyı da eğer soğuk değilse, bu moda çevirmenin en kolay yöntemi de buzdur. Buz, aslına bakıldığında günümüz teknolojisiyle kolay elde edebildiğimiz bir ürün. Peki, nasıl oluyor da listemizde yer alıyor? Cevabı, Glace Ice Co isimli şirkette saklı. Şirketin ürettiği buzların fiyatlarının hayli yüksek olmasının nedeni, tamamen el oyması ve benzersiz oluşlarından kaynaklanıyor.

Özel buz kalıpları alınarak, el işçiliğiyle şekiller veriliyor. İstenildiği takdirde bu kalıpların dışına, şeker gibi maddeler de eklenebiliyor. Şirketin ürettiği en ucuz buzların tanesi 8 dolar. Burada belirleyici müşteri oluyor. Onların isteklerine göre 40 dolardan, 1.440 dolara kadar buz kalıpları bulabilmek mümkün.

9 Altın Kapı Stoperi

Altın Kapı TamponuBilindiği üzere evdeki hava sirkülasyonu evde dağınıklığa, ciddi derecede maddi hasarlara ve duvarda çatlaklara neden oluyor. Yazık değil mi üç kuruş için o kadar masraf etmeye? Bu gibi durumlarda kapı tamponu, ortamdaki ciddi hasarları önlemek için bulunmaz bir icat.

Peki, her evde bulabileceğiniz oldukça basit olan bu araç nasıl oluyor da bu kadar pahalı oluyor? Aslında cevap, yazının başlığından da belli olduğu gibi lüksün sembolü altında gizli. Bu fikrin sahibi ise Arik Levy. Tasarımcı evindeki basit objeleri altınla kaplayarak işe başladı. Aklına kapı stoperini de pahalı metalle kaplamak geldi. Ardından da ENO Dizayn Şirketi ile anlaşarak, ortaya basit ama pahalı olan altın kapı tamponları çıktı. Fiyat ise kullanılan altın oranına göre değişiklik gösteriyor.

8 Kraliyet Sabunu

Kraliyet SabunuDudak uçuklatan rakamlar ödeyerek, günlük hayatımızı kolaylaştırması için aldığımız ürünlerin 8. maddesinde kraliyet sabunu yer alıyor. Sabun, şüphesiz banyomuzun vazgeçilmez aksesuar ve temizlik gereçlerinden bir tanesi. Sanırım hijyen denildiğinde ilk akla gelen ürün. Sabun, bizim için ucuz ve sıradan bir ürün olabilir. Yalnız, Arap kraliyet aileleri ve prensleri açısından bakıldığında durum biraz daha farklı.

Katar’da bulunan Showcased Şirketi, üretiminde kullandığı işlenmemiş bal, zeytinyağı gibi ürünleri değerlendirmek istedi. Bu ürünleri, pırlanta ve altın tozu ile süsledikten sonra kraliyet ailelerin beğenisine sundu. Sabunların tane fiyatı 4.000 dolar civarında. Showcased firması büyük bir özveriyle tasarladıkları ürünleri kraliyet ailelerin beğenisine sunuyor.

7 Lüks Diş Macunu

Lüks Diş MacunuDiş macunu kullandıktan sonra, daha beyaz ve temiz gülüşler elde edeceğinizden eminim. Diş sağlığı ve ağız bakımına önem verenler için müthiş bir buluş.

Theodent 300 isimli firmanın son buluşu öyle sıradan bir diş macunu değil. Bu macun, daha beyaz ve temiz gülüşler isteyen zengin ve ünlüler için özel olarak dizayn edilen bir ürün. Theodent 300’ün üretiminde günlük kullandığınız diş temizleme ürünlerinde kullanılan malzemelerin aksine, yeni bileşenler kullanılıyor. Ürünler, parlak krem ve altın rengi olmak üzere 2 ayrı pakette piyasaya sürülüyor. En pahalı paketi ise 100 dolar civarındadır.

6 Paketlenmiş Lüks Hazır Yiyecekler

Paketlenmiş Lüks Hazır YiyeceklerYemek yapmaktan nefret eden ya da hayatın hızlı koşuşturmacasından yemek pişirmeye vakit bulamayanları ilgilendiren bir ürün var sırada. Mikrodalga fırın kullanmayı sevenler için pratik bir çözümdür.

Bu yemek yalnızca İngiltere’de özel uşaklar tarafından altın tepside servis ediliyor. Swiss Pie olarak bilinen bu eşsiz yemeğin fiyatı 513 dolar. İçerisinde somon füme ve istiridye bulunan bu nefis yemek; Don Perignon şarabı, İngiliz ıstakozu, dalgıçlar tarafından özel olarak avlanmış deniztarağı olarak bilinen midye benzeri deniz mahsulü, patates ve patates püresi ile birlikte 24 ayar altın tepside servis ediliyor.

Hazır yemek yemeyi seviyor musunuz? Peki, en fazla ne kadar ödüyorsunuz? Bu soruya cevap vermeden Cüzdanınızı Boşaltacak 10 Atıştırmalık Yiyecek isimli yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

5 Altın Kaplama Balta

Altın Kaplama BaltaDaha önce doğa meraklısı insanların evlerini ziyaret ettiniz mi? Mutlaka, duvarlarında asılı bir baltayla karşılaşırsınız. Oldukça basit yapılan bu araç, çok pratik çözümler sunabiliyor. Peki, size altından yapılmış bir baltadan söz etsek.

Manready firmasının tasarladığı 24 ayar altından yapılmış balta, görenlerde şaşkınlık uyandırıyor. Ürün tamamen müşterinin isteği doğrultusunda tasarlanıp, Horween Chromexcel’in ürettiği deri malzeme kullanılan kılıflarda alıcıya sunuluyor. Ayrıca baltanın sapı ve ağız kısmı altın rengine batırıldıktan sonra, 1.000 dolar karşılığında satışa sunuluyor.

4 Swarovski İşlemeli Fare

Swarovski İşlemeli Fareİnternettin altını üstüne getirdik ve siz lüks bilgisayar aksesuarı severler için pahalı ve titizlikle üretilmiş parçalar keşfettik.

Swarovski kaplama fare de bunlardan biri. Bu fareyi tasarlayan şirket, Zelanda’da düzenlenen “karmaşık ve cesur icatlar” konulu yarışmada bu ürünleriyle birincilik kazandı. Fare, yaklaşık 7 yıl öne tasarlanmış olmasına rağmen, swarovskilerle oldukça farklı ve şık bir görünüme kavuştu.

Swarovski, özellikle ışıltısıyla en sevilen pahalı madenlerden. Bu özel ve kıymetli taşla kaplanan daha birçok hayret verici obje var. Merak ediyorsanız, Swarovski Taşlarıyla Donatılmış En Pahalı 10 Ürün isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

3 Elmas Oje

Elmas OjeBu gösterişli oje, belki her evde ya da kadınların çantasında bulunabilir. Azature pırlanta oje içerinde 60 pırlanta parçası bulunuyor. Şişeler giriftli ve platinyum kapak olarak dizayn edilmiş.

İçerisinde bulunan siyah 60 adet el kırması elmas, özel üretim şişe ve kapağı Azature ojeyi dünyanın en iyisi yapmaya yetiyor. Bayanlar siyah elmas ojenin tırnaklar üzerindeki şık etkisini gördüklerinde adeta büyüleniyorlar. Bu özel tasarımı eşsiz yapan bir başka özelliğiyse, fiyatının yaklaşık çeyrek milyon dolar olması.

Kadınlar her zaman alımlı ve bakımlı olmayı ister. Tabi ki lüks ve bakım birleşince ortaya böyle ürünler çıkıyor. Bu ve buna benzer pahalı bakım ürünlerini merak ediyorsanız, Tırnaklarınızı Şımartacak En Lüks 10 Manikür isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

2 Yün Çorap

Yün ÇorapEğer ayaklarınızı eşsiz ve pahalı bir yolla sıcak tutmak istiyorsanız, Londra’daki Harry Mağazası’nı ziyaret etmeninizi tavsiye ederim. Firma dünyanın en pahalı çorabını tasarladı. 15.000 dolar değerindeki ürün, araştırmalar neticesinde tüketicilerin beğenisine göre hazırlanmıştır.

Hayli pahalı olan ürün, Carvelt firmasının ürettiği dünyanın en iyi iplikleri kullanılarak üretiliyor. Bu ipler, Yeni Zelanda’da nadiren bulunan kırmızı geyiğin tüylerinden elde ediliyor. Bazı etkileyici özelliklere sahip olan bu eşsiz ve benzersiz çoraplar, giydiğiniz diğer kalın çoraplara oranla daha sıcak tutuyor.

1 Altın Çöp Kutusu

Altın Çöp Kutusu“Parayı çöpe” attı derler ya hani, sanırım bu başlık için söylenmiş bir söz. Sylvie Fleury isimli tasarım şirketi, oldukça farklı bir fikirle altından bir çöp tenekesi üretti. 10-15.000 dolar arasındaki fiyat etiketiyle karşımıza çıkan bu ürün gerçekten şaşırtıcı. Üründen sadece 25 adet üretildi, ama daha satışının yapılıp yapılmadığı bilinmiyor.

Yazımıza göz atarken çoğu yerde “bu kadar da olmaz!” dediniz değil mi? Haklısınız da… Bizler de araştırmamızı yaparken bu tepkileri verdik. Ekonomik denge adaletsizliği mi desek, yoksa başka bir şey mi? Bilemiyorum, yorum sizlerin…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.