Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı 10 Lego Seti

Lego hayranları toplanın! Bu liste tamamen size özel. Birazdan benzersiz bir liste göreceksiniz. İşte karşınızda dünyanın en özel ve en pahalı lego setleri.
Dünyanın En Pahalı 10 Lego Seti
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Sizin hiç Lego oyuncağınız oldu mu? Açıkçası çoğu çocuk bu oyuncaklar ile büyümüştür. Sizler için hazırladığımız listede ise sanki bir mimarlık harikası gibi yaratılmış oldukça başarılı Legolar var. Tabi bu harika Legolar sizin de tahmin edeceğiniz gibi, bizim bildiklerimizden farklı. Muazzam işçilikleri, pahalı fiyat etiketlerine yansıyor. Ayrıca çoğu, koleksiyoncuların aradığı parçalardır ve sınırlı sayıda üretilmişlerdir.

Lego aslında uzun bir geçmişe sahiptir. Hikayesi 1932 yılına kadar gidiyor. İlk olarak marangozluk işi yapan bir Danimarka şirketi tarafından yapıldı. Bir atölye yangını ve ekonomik krizden sonra, sahibi ve işletmecisi Ole Kirk Christiansen, küçük raflar ve merdivenler işine geçti. Bu iş üzerinde çalışırken, ürünleri görüntülemek ve müşterilere ürün hakkında fikir vermek için, ürünlerin minyatür sürümlerini yaptı. Bu minyatür oyuncaklar zamanla gerçeklerinden daha çok sevildi ve tutuldu. Bunun farkına varan tasarımcı da bu işi genişletmek için çalışmalara başladı. 1960 yılında yaşanan başka bir depo yangınına kadar legolar ahşaptan yapıldı. Bu olaydan sonra Christiansen, plastiğe odaklanmaya karar verdi. Plastik oyuncak fikri o tarihte bir çeşit kumardı. Çünkü insanlar hala ahşap ve metal oyuncakları tercih ediyordu. Plastiğe ise kalitesiz olarak bakılıyordu. Christiansen’in oynadığı bu kumar, onun lehine sonuçlandı.

Lego, o tarihten beri tüm zamanların en popüler oyuncaklarından biridir. Zamana uygun olarak çeşitli tarzlarda oyuncaklar yapmıştır. Bunların arasında korsanlar ve şövalyeler gibi jenerik temalar da vardı. Zamanla nostaljiye de dönerek çok çeşitli Legolar üretti. Özellikle Star Wars seti oldukça popüler oldu. Bu ürün çocukluk yapı taşlarından olduğundan, oldukça yüksek olan fiyat etiketiyle karşımıza çıktı. Sizler için hazırladığımız listede ise bu oyuncak türünün en pahalı setlerini bulacaksınız. Dilerseniz bu oyuncaklara birlikte bakalım.

İşte karşınızda dünyanın en pahalı 10 Lego seti:

10 Batman’in Tumbler

199.99 Dolar

Batman'in TumblerBu setin zar zor Lego olduğu anlaşılıyor ve inanılmaz şekilde gerçek gibi duruyor. Görünüm ve detayı orijinale çok yakın olan set, ortalama bir oyun setiyle aynı fiyata sahiptir. 1.800 üzerinde parçadan oluşan set, 199.99 dolar fiyat etiketi ile parça başına yaklaşık 0.10 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Bu Lego’yu aldığınızda verdiğiniz paraya sonuna kadara değeceğinden şüpheniz olmasın.

9 Mobil Vinç MK II

219.99 Dolar

Mobil Vinç MK IILego’nun Teknik araç serisinden olan Mobil Vinç MK II küçük bir motor ve bir bataryayla çalışır. Lego’nun karmaşık mekanizması kullanımını zorlaştırmaz. Tabi ki hiçbir çocuk bu sete hayır diyemez. Ancak anne ve babaların en büyük şikayeti, bu Legoları aldıklarında çocuklar ya yapmaktan vazgeçiyor ya da parçalarını kaybediyor.

8 Star Wars Ewok Köyü

249.99 Dolar

Star Wars Ewok KöyüArkham setine benzer olarak bu set, yetişkinlerin bile oynamak istediği oyuncaklardandır. Bu set, Simpson Evi ve Arkham setinden daha pahalı. Fakat kesinlikle verdiğiniz paranın karşılığını alacaksınız.

Parçalar, bir binanın yerine bir ormana benzeyecek şekilde ayarlanmıştır. Bu set Lego için çok özel bir görünüme sahiptir. Ayrıca set, klasik Star Wars mini karakteri gibi büyük bir ürün yelpazesine ile birlikte geliyor.

7 Metal Beard Sea Cow

249.99 Dolar

Metal Beard Sea CowSea Cow aslında bu yılki Lego Movie’den gelen bir Lego orijinalidir. Sea Cow gemisi parçalarına Lord Business tarafından yapılan Lego kahramanı Metal Beard tarafından kaptanlık edilir. Karakter ise ünlü Nick Offerman tarafından seslendirilmektedir. Daha önce Lego setinde bu şekilde karakterler kullanılmamıştır.

6 Star Wars Sandcrawler

299.99 Dolar

Star Wars SandcrawlerStar wars setleri Lego için oldukça değerlidir. Bu model muhtemelen % 90 kahverengi renktedir ve gerçeğini göz önüne aldığımızda 2.500 adetlik bulmacayı monte etmek oldukça zordur.

5 Sydney Opera Binası

319.99 Dolar

Sydney Opera BinasıAvustralya’da bulunanSydney Opera Binasını ziyaret etmek istiyorsanız, gitmek yerine bu pahalı seti de alabilirsiniz. Bu set oturma odasının bir köşesindede durabilecek mükemmel aksesuardır. Oldukça ihtişamlı şekilde tasarlanan set size 320 dolara mal olacak.

4 Mindstorm EV3

349.99 Dolar

Mindstorm EV3Mindstorm EV3 gerçekten olağanüstü duruyor. Mindstorm EV3 600 parçadan oluşuyor. Aracın kendi kızılötesi sensörlerinin olması da başka bir özelliği. Bu set bir programlanabilir ekrana da sahiptir. Yapı, tabletinizle veya akıllı telefon ile kumanda edilebilir. Bu set geleceğin Lego kiti gibi görünüyor.

3 Star Wars Ölüm Yıldızı

399.99 Dolar

Star Wars Ölüm YıldızıBölüm IV ve Bölüm VI’de Star Wars’taki Ölüm Yıldızı seti gerçekten çok büyür Legodur. büyük olması piyasada bulunan en pahalı Lego düşüncesi yaratıyor ama, durum öyle değil. Ölüm Yıldızı pahalı olmakla birlikte, buradaki en detaylı set olmadığı kesindir. Bu set 3.800 üzerinde Lego parçasına sahiptir.

2 Star Wars Süper Star Destroyer – MSRP

399.99 Dolar

Star Wars Süper Star Destroyer - MSRPStar Wars Süper Star Destroyer, Lego tutkunları için tasarlanmış setlerden biridir. Muhtemelen bu Lego, yetişkin hayranların ilgisini daha çok çekiyor. Star Wars, sanırım bu yüzden fiyatlarını yüksek tutuyor ve her defasında karmaşık işler ortaya koyuyor.

1 Star Wars Ultimate Collector’s Millennium Falcon

499.99 Dolar

Star Wars Ultimate Collector’s Millennium FalconEğer MSRP raflarında Star Wars Ultimate Collector’s Millennium Falcon bulursanız, mutlaka satın alın. Çünkü geleceğin en iyi yatırımı olacağından şüphe yok. Harika Lego öğesi, diğer Falcon modellere göre çok daha büyük ve nadirdir. Koleksiyoncular mühürlü modellerine 1.200 dolar ödemek zorunda kalabilir.

Buradaki oyun setlerine hangi çocuk sahip olmak istemez ki? Hem eğlenceli hem de eğitici olan bu setlerden bulabilmek de epey zor. Çocuğunuz sizden vakit bulabilirse tüm zamanını bu oyuncaklara severek ayırabilir. Diğer oyuncaklarla Legolar arasında tercih yapacak olsanız, hangisini seçerdiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.