Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Doğal Gaz %10’a Yakın Düşerken Haftalık Kayıp %23 Oldu

Yüzde 10'a yakın düşen doğal gaz, 4,5 ayın en düşük seviyesine geriledi.
Doğal Gaz %10’a Yakın Düşerken Haftalık Kayıp %23 Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Yüzde 9’un üzerinde ekside fiyatlanan doğal gaz, Temmuz ortalarından bu yana ilk kez 3,69 dolara geriledi. Önceki kapanış fiyatı 4,09 dolar olan doğal gaz, 6 Aralık seans açılışını 3,84 dolarla negatif bölgede yaptı.

Avrupa seansında 3,76 dolarla ilk gün içi düşük seviyesini test eden doğal gaz, TSİ 16.00’dan sonra 3,69 doları gördü.

TSİ 16.48’de yüzde 9,6 ekside işlem gören 3,69 – 3,88 dolar oldu.
Doğal Gaz %9,6 Düşüş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Aynı dakikalarda en çok düşen emtia olarak ilk sırada yer aldı. Son zayıflıkla doğal gazın haftalık kaybı yüzde 23’e aylık kaybı da yüzde 34’e yaklaştı. Enerji emtiasının yıllık getirisi ise yüzde 45’e geriledi.

Aşağı yönlü hareketin sürmesi durumunda 3,66 dolar ilk teknik destek noktası olarak dururken 3,58 dolar ikinci destek oldu. Yönün tersine dönüp yükselişin başlamasında izlenecek ilk teknik direnç 3,85 doları gösterdi.

Bugünkü sert düşüş ılıman hava tahminlerinin baskısıyla yönlendirildi. Aynı zamanda bu kış için gaz arzına ilişkin endişelerin azalması doğal gaz CFD’sini negatif etkiledi.

Aralık ayının ilk yarısında havanın normalden daha sıcak olması beklenirken bu da ısıtma talebinin uzun vadeli normalden daha düşük olacağına yönelik tahminleri güçlendirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu