Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Doğal Gaz Güçlü Artışa Rağmen 3,8 Dolarla 5 Ayın Düşüklerinde Seyrediyor

Doğal gaz vadeli işlemleri en çok artanlar arasında yer alsa da 5 ayın düşük seviyelerinden kurtulamıyor.
Doğal Gaz Güçlü Artışa Rağmen 3,8 Dolarla 5 Ayın Düşüklerinde Seyrediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bu hafta yüzde 10’un üzerinde düşen doğal gaz fiyatları, en çok artan emtialar arasında yer alsa da Temmuz ortasından sonra en zayıf seviyelerinde istikrar kazanıyor.

Dün en son 3,72 dolarda işlem gören doğal gaz fiyatları, bugünkü seansa yatay açılış yaptıktan sonra yükselişle hareket etti. Avrupa seansında 3,84 dolara kadar yükselen doğal gaz, burada karşılaştığı dirençle yönünü aşağıya çevirdi.

TSİ 12.36’da yüzde 3,5 artıda fiyatlanırken gün içi hareket aralığı 3,72 – 3,84 dolar oldu.
Doğal Gaz 3,8 Dolar
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Böylelikle 5 ayın düşük seviyelerinde istikrar kazandı.

Artıda eğilimin sürmesi durumunda doğal gaz için ilk teknik direnç noktası 3,88 dolara işaret ederken ikinci direnç 3,93 dolar oldu. Düşüş durumunda ise izlenecek ilk teknik destek 3,75 doları gösterdi.

Enerji emtiası son veriler ışığında haftalık bazda yüzde 9,6 düşerken aylık bazda yüzde 29 değer kaybetti. Yıllık bazda ise yüzde 57’ye yakın değerlendi.

ABD doğal gaz vadeli işlemlerinde daha fazla kayıp, Avrupa’daki yüksek gaz fiyatlarıyla yönlendirildi. Yüzde 11’lik düşüş ise daha ılıman hava koşullarıyla azalan ısıtma talebinden kaynaklanmıştı.

Son dönemde ABD’deki sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrederken bu durumun ayın üçüncü haftasında da devam edeceği tahmin ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%