Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Doğal Gaz Fiyatları Ida Kasırgası Etkisiyle Önce Yükseldi Sonra Düştü

ABD'de gerçekleşen Ida kasırgası Meksika Körfezi'ni etkisi altına alırken, doğal gaz fiyatları hızlı yükselişini sonlandırarak sert geri çekildi.
Doğal Gaz Fiyatları Ida Kasırgası Etkisiyle Önce Yükseldi Sonra Düştü

Meksika Körfezi’nde etkili olan Ida kasırgası, ABD’de akaryakıt fiyatlarını yükseltti. Aynı zamanda LNG sevkiyatına ilişkin riskleri ortaya çıkarmasıyla birlikte Avrupa’da doğal gaz fiyatları rekor yükseliş kaydetti. Doğal gaz CFD’si ise sabah saatlerindeki hızlı yükselişini sonlandırarak sert geri çekildi.

ABD’nin Louisiana kentini vuran ve zorunlu tahliyelere neden olan kasırga, bölgedeki petrol ve doğal gaz üretimini durma noktasına getirdi. ABD otoritelerine göre geçen Cumartesi günü körfezin doğal gaz üretimi %85 oranında kesintiye uğradı.

Doğal gaz CFD’sinin fiyatına baktığımız zaman haftaya hızlı yükselişle başlayıp düşüşe geçtiği görülüyor.
Doğal Gaz Fiyatları %3,14 Düşüş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Geçen haftayı 4,41 dolar seviyesinden sonlandıran doğal gaz, yeni haftaya 4,50 dolardan başladı. Bu seviye, 2018 yılının Aralık ayından bu yana görülen en yüksek seviye oldu. Açılışın ardından düşüş kaydetmeye başlayan doğal gaz fiyatları, TSİ 13:35 sularında 4,41 dolara kadar geriledi. Bu noktadan sonra dik bir düşüş kaydetmeye başlayan emtia, TSİ 17:00 sularında 4,22 dolara kadar geriledi.

Doğal gaz CFD’si TSİ 17:30 sularında %3’ü aşan kayıpla 4,25 dolar civarından işlem görmeye başladı. Aşağı yönlü ivmenin devam etmesi durumunda 4,14 ve 4,04 dolar seviyeleri destek noktası olarak görev yapacak. Yukarı yönde ise 4,43 ve 4,61 dolar seviyeleri direnç noktası olarak görülüyor.

Emtianın farklı periyotlardaki performansı incelendiği zaman, haftalık bazda %7,55 oranında yükseliş kaydettiği görülüyor. Aylık periyotta %8,40 oranında değer kazanan doğal gaz CFD’si, yıllık bazda %59,85 oranında yükseliş kaydetmiş durumda bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum