Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Denge Yatırım Rüçhan Hakkı Kullanılmayan Yeni Paylar için Duyuru Yaptı

Denge Yatırım çıkarılmış sermayesini bedelliye giderek 300 milyon liraya yükseltti. Rüçhan hakkı kullanılmayan paylar için tasarruf sahiplerine duyuru yaptı.
Denge Yatırım Rüçhan Hakkı Kullanılmayan Yeni Paylar için Duyuru Yaptı

Denge Yatırım Holding A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) rüçhan hakkı kullanılmayan yeni paylarının satışıyla ilgili duyuru yaptı. Şirketin 50 milyon lira olan çıkarılmış sermayesi 250 milyon artırılarak 300 milyon liraya bedelli yükseltilmişti.

Bedelli sermaye artırımıyla doğan yeni paylar alma haklarının kullanılması işlemleri 9 Ağustos’ta sona erdi. Ortaklar tarafından kullanılmayan yeni pay alma haklarına karşılık gelen payların toplam nominal değerinin 4.415.611,995 TL olarak duyuruldu. Kalan payların 13.08.2021 – 16.08.2021 tarihleri arasından 2 iş günü süreyle birincil piyasada satışa sunulacağı açıklandı.

Satışın Marbaş Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla birincil piyasada 1 TL nominal değerli pay fiyatı 1 TL’den az olmamak üzere oluşacak fiyattan gerçekleşeceği belirtildi.

Açıklamanın geldiği sırada Denge Yatırım hisseleri (DENGE) %3,25 oranında artıda 1,27 liradan işlem gördü.
Denge Yatırım Hisseleri %3,25 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Yakın İzleme Pazarı’nda işlem gören hisseler, dünkü işlemleri 1,23 liradan tamamlamıştı. Bugüne 1,26 liradan başlayan hisseler, en yüksek 1,27 liraya kadar çıktı. Bu seviye ile hisseler 1 ayın en yüksek seviyesinden işlem görmeye başladı. Hisseler 1 yılın en yüksek seviyesini ise 5,21 lira ile 15 Şubat tarihinde görmüştü.

Denge Yatırım hisselerinde yukarı yönlü hareketin devamında 1,2733 ve 1,2766 lira seviyeleri direnç noktası olarak görev yapıyor. Aşağı yönlü hareketlerde ise 1,2633 ve 1,2566 lira seviyeleri destek olarak görülüyor.

Hisselerin haftalık performansı ise %7,62 oranında değer kazancına işaret ediyor. Aylık bazdaki performansı %7,62 oranında yükseliş gösterirken, 1 yıllık bazda %19,81 oranında değer kazanmış durumda.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum