Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

En İyi 25 Dans Filmi Listesi: Güzel Öneriler ve Yeni Film Tavsiyeleri

Bazen gerçek dansçıların başarı öykülerini bazen de kurgusal karakterlerin hayranlık uyandıran zaferlerini yansıtan en iyi filmleri huzurlarınıza getiriyoruz.
En İyi 25 Dans Filmi Listesi: Güzel Öneriler ve Yeni Film Tavsiyeleri
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Müzik ve dans gibi sanat dallarıyla uğraşan ya da uğraşmayan izleyicileri bir nebze de olsa gaza getirmeyi başaran en iyi dans filmleri ile tanışmaya hazır mısınız? Müzikleriyle de izleyenleri coşturan bu yapımların bazıları ünlü sanatçıların hayatlarından esinlenilmiş başarı azim konulu en iyi motivasyon filmleri olarak karşımıza geliyorlar. Zorlukların üstesinden gelerek efsaneleşen bu ünlü isimlerin yanı sıra “başarıya giden yolda çekilen çile kutsaldır”  sözünü bir kez daha bizlere hatırlatan kurgusal karakterler de bizlere ilham kaynağı oluyorlar.

En iyi dans konulu filmlerin çoğunluğu başarı ve azim dolu hikayelerden oluşmuş olsa da eğlenceli veya dram dolu müzikaller olarak da izleyicileri büyülemeyi başarıyorlar. Hatta bazıları içerdikleri dans figürleriyle koreograflara da ilham kaynağı oluyorlar. Toplamda 25 dans filminden oluşan listemizdeki yapımların her birinin IMDb puanına göre düşükten yükseğe doğru sıralandıklarını da belirtmeden geçmeyelim.

İşte karşınızda en iyi dans filmleri listesi;

En İyi Dans Filmleri Listesi – IMDb Puanına Göre Sıralaması

Profesyonel bir dansçı olmasanız bile, konularıyla sizleri gaza getirip, sergilenen figürlerle ise hayranlık uyandıran en iyi dans filmlerinden oluşan listemizi huzurlarınıza getiriyoruz. Bu arada toplamda 25 filmden oluşan listemizde en iyi dans belgesellerinin ve daha fazla filmin yer aldığı bonuslar olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Hazırsanız, birbirinden etkileyici yapımlardan meydana gelen listemize başlıyoruz.

25. Striptiz Kulübü (Magic Mike)

IMDb Puanı: 6,1

Striptiz Kulübü (Magic Mike)İlk olarak 2012 yılında vizyona giren ve aykırı sahnelerine rağmen beğeni kazanmayı başaran Striptiz Kulübü (Magic Mike), 2015 yılında da Magic Mike XXL ile devam etmişti. Steven Soderbergh tarafından yönetilen bu yapım, Bağımsız Ruh ve Eleştirmenler ödüllerinin de sahibi olmayı başarmıştı. Channing Tatum, Matt Bomer, Joe Manganiello, Matthew McConaughey ve Alex Pettyfer gibi ünlü oyuncuları da bünyesinde barındıran bu yapım, en iyi dans filmleri arasına adını yazdırdı.  

24. Sokak Dansı (Step Up) Serisi

IMDb Puanı: 6,3

Sokak Dansı (Step Up) Serisiİlk olarak Channing Tatum ve Jenna Dewan’ın başrollerini paylaştıkları 2006 yapımı Benimle Dans Et filmiyle karşımıza gelen Sokak Dansı (Step Up) serisi, en beğenilen dans filmlerinden biri haline geldi. Daha sonra ise 2008 yılında serinin ikinci filmi Sokak Dansı adıyla vizyona girdi. Farklı yönetmenler tarafından yönetilen ve başrollerinde ise dansın olduğu bu yapım, bazı koreograflara da ilham kaynağı oldu. Serinin son filmi Sokak Dansı 5: Rüya Takımı ise 2014 yılında izleyicilerle buluşmuştu.

23. ABCD (Any Body Can Dance)

IMDb Puanı: 6,4

ABCD (Any Body Can Dance)2013 yılında Remo D’Souza tarafından yazılıp yönetilen, başarılı bir dans filmi olarak izleyicilerle buluşan ABCD (Any Body Can Dance), en iyi Hint filmlerinden biri olmasa da büyük beğeni toplamıştı. Daha sonra ise 2015 yılında ikinci filmiyle karşımıza gelen Any Body Can Dance; Varun Dhawan, Shraddha Kapoor, Dharmesh Yelande ve Lauren Gottlieb gibi isimlerden oluşan kadrosunun yanı sıra müzikleriyle de hayranlık uyandırmıştı.

22. Yasak Dans (Footloose)

IMDb Puanı: 6,5

Yasak Dans (Footloose)Herbert Ross yönetmenliğinde 1984 yılının beğenilen yapımlarından biri olan Yasak Dans (Footloose), 2011 yılında yeniden çekilmiş olsa da ilk filmin başarısına ulaşamadı. Müzikleriyle de döneme damgasını vuran bir gençlik filmi olan Yasak Dans, ayrıca dans sahneleriyle de 80’lerin sonlarını ve 90’ların başlarını bizlere yeniden yaşatıyor. Kevin Bacon, Lori Singer, John Lithgow ve Sarah Jessica Parker gibi usta oyunculardan oluşan kadrosuyla da en iyi dans filmleri arasına adını yazdırıyor.

EN İYİ GENÇLİK VE ÜNİVERSİTE FİLMLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN.

21. Kuralsızlar (Take the Lead)

IMDb Puanı: 6,7

Kuralsızlar (Take the Lead)Liz Friedlander tarafından yönetilen ve en iyi dans filmlerinden biri olarak karşımıza gelen Kuralsızlar (Take the Lead), 2006 yılında beyazperdede gösterilmiş olsa da bizler bu filmi daha çok televizyon kanallarından tanıyoruz. Müzikleri, birbirleriyle sentezlenmiş dans figürleri ve etkileyici konusuyla en sevilen yapımlardan biri haline geldi. Antonio Banderas gibi usta bir ismin yanı sıra Rob Brown, Jenna Dewan, Yaya DaCosta ve Dante Basco’dan oluşan oyuncu kadrosuyla da beğeni topladı.

20. Beyaz Geceler (White Nights)

IMDb Puanı: 6,6

Beyaz Geceler (White Nights)Bütünüyle etkileyici bir yapım olan Beyaz Geceler (White Nights), bir yandan Soğuk Savaş dönemini gözler önüne sererken, bir yandan da dansa olan tutkularınızı yeniden keşfetmenizi sağlıyor. Sovyet Rusya’dan Amerika’ya göç etmiş dünyaca ünlü bir baletin uçağının arızalanması sonucunda Tokyo’ya gidecekken, vatanına geri dönmesi olayları farklı bir boyuta taşıyacaktır.

Burada Amerika’dan SSCB’ye göç etmiş bir diğer dansçı ile tanışan ve dost olan bu balet, Sovyet hükümeti tarafından Kirov balesinde yeniden sahneye çıkarılmaya çalışır. 1985 yılında vizyona giren Beyaz Geceler; Michail Baryshnikov, Gregory Hines ve Helen Mirren gibi başarılı oyunculardan oluşan kadrosuyla da fark yaratmıştı.

19. Sahne Ateşi (Center Stage)

IMDb Puanı: 6,7

Sahne Ateşi (Center Stage)Şimdi ise 2000 yılının beğenilen dans filmlerinden bir tanesiyle listemize devam ediyoruz. Dans, dram ve romantizm türlerinin harmanından oluşan Sahne Ateşi (Center Stage) ayrıca Şöhret Yolu adıyla da biliniyor. Nicholas Hytner tarafından yönetilen bu yapım; dansçılar arasındaki rekabeti ve başarıya giden yoldaki katı çalışma prensiplerini tamamıyla gözler önüne seriyor. Ethan Stiefel, Amanda Schull, Sascha Radetsky ve Peter Gallagher’ın yanı sıra en iyi fantastik filmlerden Galaksinin Koruyucuları ve yeni Star Trek serisinin de beğenilen yıldızı Zoe Saldana da bu filmde yer alıyor.  

18. Cumartesi Gecesi Ateşi (Saturday Night Fever)

IMDb Puanı: 6,8

Cumartesi Gecesi Ateşi (Saturday Night Fever)Grease, Pulp Fiction ve Face Off gibi unutulmaz efsane filmlerin de başrollerinde yer alan John Travolta’nın yıldızının parlamasını sağlayan 1977 yapımı Cumartesi Gecesi Ateşi (Saturday Night Fever) filmiyle listemize devam ediyoruz. Travolta’nın tabiri caizse döktürdüğü bu John Badham filmi Stayin’ Alive ve How Deep Is Your Love gibi müziklerin de efsaneleşmesine ön ayak oldu. Ayrıca Karen Lynn Gorney, Donna Pescow ve Barry Miller gibi isimler de bu yapımın oyuncu kadrosunda yer alıyorlardı.

17. İlk Aşk İlk Dans (Dirty Dancing)

IMDb Puanı: 6,9

İlk Aşk İlk Dans (Dirty Dancing)Hayalet, Bar Fedaisi ve Son Dans gibi etkileyici yapımların yanı sıra en iyi beyin yakan kafa açan filmlerden Donnie Darko’nun da oyuncu kadrosunda yer alan Patrick Swayze’nin unutulma filmlerinden biriyle daha zirveye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Jennifer Grey’in de olağanüstü oyunculuk performansıyla hayat verdiği 1987 yapımı İlk Aşk İlk Dans (Dirty Dancing) filmi de en iyiler arasında yer alıyor. Ayrıca müzikleriyle de hafızalara kazınan bu yapım 80’li ve 90’lı yılların da efsanelerinden bir tanesidir.

16. Grease

IMDb Puanı: 7,2

Grease1970’lerin sonlarından itibaren akla gelen ilk müzikal komedilerden biri olan Grease, bütünüyle izleyicileri büyülemeyi başarmıştı. Müzikleriyle de döneme damgasını vuran bu Randal Kleiser filmi, 1978 yılında yayınlanmış olsa da “zamanın ötesinde” bir film olarak nitelendirilmiştir. Ayrıca 1982 yapımı devam filmi de vizyonlarda yerini almış olsa da ilk filmin başarısının yanında oldukça sönük kalmıştır. John Travolta, Olivia Newton-John, Didi Conn, Stockard Channing ve Barry Pearl gibi başarılı isimler de bu filmin oyuncu kadrosunu oluşturmuşlardır.

15. Chicago

IMDb Puanı: 7,2

ChicagoGüçlü oyuncu kadrosu, olağanüstü hikayesi ve müzikleriyle 2002 yılına damga vuran bir dans filmiyle ilk 15 içerisine giriş yapıyoruz. 13 dalda Oscar’a aday gösterilmekle kalmayıp, En İyi Film Oscar’ı dahil 6 dalda Akademi Ödülü’nün de sahibi olan Chicago, Rob Marshall tarafından yönetilmişti. Bob Fosse, Fred Ebb ve Maurine Dallas Watkins üçlüsü tarafından oluşturulan hikayesiyle de beğeni toplayan Chicago filmi; Catherine Zeta-Jones, Renee Zellweger, Richard Gere, Queen Latifah, Chita Rivera, John C. Reily ve Lucy Liu gibi güçlü oyunculardan oluşan kadrosuyla da fark yaratmıştı.

14. Zenne (Zenne Dancer)

IMDb Puanı: 7,2

Zenne (Zenne Dancer)Altın Portakal Ödül’lü başarılı bir yönetmen olan Caner Alper tarafından yönetilen ve eşcinsel olduğu için 15 Temmuz 2008 tarihinde öldürülen Ahmet Yıldız’ın gerçek hayat hikayesinden esinlenilerek meydana getirilen Zenne (Zenne Dancer) filmi, 2012 yılının en başarılı yapımlarından da bir tanesiydi. Demir Demirkan ve Paolo Poti imzalı müziklerinin yanı sıra Erkan Avcı, Kerem Can, Tilbe Saran ve Rüçhan Çalışkur’un benzersiz performanslarıyla da beğeni topladıkları bir yapım haline gelmiştir.

ÖDÜLLÜ TÜRK FİLMLERİ İÇİN TIKLAYIN.

13. Strictly Ballroom

IMDb Puanı: 7,2

Strictly Ballroom1992 yılının başarılı dans filmlerinden biri olan Strictly Ballroom; Muhteşem Gasby ve Kırmızı Değirmen gibi etkileyici filmlerin de arkasındaki isim olan Baz Luhrmann yönetimiyle vizyona girmişti. Balo salonu dans yarışmasını kazanmayı hedefleyen hırslı bir dansçının hikayesinin anlatıldığı bu yapım; Paul Mercurio, Tara Morice, Bill Hunter ve Gia Carides gibi isimlerden oluşan kadrosuyla da Avurtralya Sinema ve BAFTA gibi prestijli ödüllerin de kazananı oldu.

12. Mao’s Last Dancer

IMDb Puanı: 7,4

Mao's Last Dancer2009 yılında vizyona giren, en bilindik ve en beğenilen dans filmlerinden biri olan Mao’s Last Dancer’ın yönetmen koltuğunda ise Bruce Beresford oturuyor. Li Cunxin’in otobiyografik eserinden uyarlanan bu yapımın başrollerinde Chi Cao yer alırken; Bruce Greenwood, Amanca Schull, Kyle MacLachlan ve Joan Chen gibi usta oyuncular da kadroyu güçlendiriyorlar.

11. Dance Academy: The Movie

IMDb Puanı: 7,5

Dance Academy: The Movie2017 yılının en iyi dans filmlerinden biri olan Dance Academy: The Movie, 6 Nisan’da vizyona girdi. Şimdilik beğenilen yapımlardan biri olan Dance Academy, Jack Irish serisine de imza atan Jeffrey Walkar yönetmenliğinde vizyona girdi. Dance Academy adlı televizyon programından uyarlanan bu yapımdaki karakterlerin her biri ise kendi gerçek hayatlarını oynuyorlar. Alex Acosta, Alicia Banit, Chris Barlett, Ryu Bautista ve Kristy Best ise yapımın başrollerini paylaşıyorlar.

10. Batı Yakasının Hikayesi (West Side Story)

IMDb Puanı: 7,6

Batı Yakasının Hikayesi (West Side Story)William Shakespeare’in efsanevi Romeo ve Juliet’inin güncellenmiş hali olmakla kalmayıp, 10 dalda da Oscar Ödülü kazanan Batı Yakasının Hikayesi (West Side Story), efsanevi bir yapım olarak karşımıza geliyor. 1957 yılında bir müzikal olarak gösterime giren ve 1961 yılında ise sinema salonlarını süsleyen bu Robert Wise filmi, Arthur Laruents’in eserinin de uyarlanmış halidir. Müzikleri Leonard Bernstein imzası taşıyan bu yapım; Natalie Wood, Richard Beymer ve Russ Tamblyn gibi isimlerden oluşan başrol kadrosuyla da hayranlık uyandırmıştır.  

9. Kırmızı Değirmen (Moulin Rouge)

IMDb Puanı: 7,6

Kırmızı Değirmen (Moulin Rouge)Baz Luhrmann imzalı ve Oscar Ödül’lü bir diğer efsaneyle ilk 10 arasına giriş yapıyoruz. Ayrıca bütünüyle 21. Yüzyılın En İyi Filmleri arasında da yer alan 2001 yapımı Kırmızı Değirmen (Moulin Rouge); konusu, müzikleri, oyuncuları ve danslarıyla da en bilindik dans filmlerinden biri olarak karşımıza geliyor. Bu efsanevi yapımın başrollerini Nicole Kidman ve Ewan McGregor ikilisi paylaşırken; John Leguizamo, Jim Broadbent, Richard Roxburg, Kylie Minouge, Jacek Koman ve David Wenham gibi güçlü isimler de oyuncu kadrosunu daha da etkileyici hale getiriyorlar.

8. Swing Time

IMDb Puanı: 7,7

Swing TimeŞimdi ise 1930 ve 40’lı yılların büyüleyici dünyasına ışınlanıyoruz. Allan Scott, Howard Lindsay ve Erwin S. Gelsey tarafından yazılan senaryosu, George Stevens’ın başarılı yönetimiyle 1936 yılının en başarılı yapımlarından biriyle listemize devam ediyoruz. Swing Time adıyla vizyona giren bu müzikal komedi, danslarının yanı sıra konusu ve müzikleriyle de izleyicileri kendisine hayran bırakıyor. 1930’lu yılların efsanevi yapımlarından Swing Time da en iyi dans filmleri listesine adını yazdırmayı başarıyor.

7. Billy Elliot

IMDb Puanı: 7,7

Billy Elliot2015 yapımı Fantastik Dörtlü’nün yanı sıra dünyanın sonu konulu en iyi kıyamet filmlerinden Snowpiercer, King Kong, Jumper, Kartal, Filth, Jane Eyre ve Gerçeğin Peşinde filmlerinin de yıldızı olan, BAFTA ödüllü İngiliz aktör Jamie Bell’in yer aldığı ilk film ile listemize devam ediyoruz. Gelmiş geçmiş en iyi dans filmlerinden bir tanesi olarak gösterilen 2000 yapımı Billy Elliot filminin yönetmen koltuğunda ise Stephen Daldry oturuyor. Ayrıca Gary Lewis, Jamie Draven ve Julie Walters gibi başarılı oyuncular da filmin kadrosunda yer alıyor.

6. Umut Işığım (Silver Linings Playbook)

IMDb Puanı: 7,8

Umut Işığım (Silver Linings Playbook) En iyi seri filmler arasında gösterilen Açlık Oyunları serisiyle beğeni toplayan Jennifer Lawrence’ın, Oscar ve Altın Küre dahil daha birçok ödülün de sahibi olduğu 2012 yapımı Umut Işığım (Silver Linings Playbook) filmiyle listemize devam ediyoruz. Matthew Quick’in kitabının David O. Russell tarafından beyazperdeye uyarlanmış hali olan Umut Işığım filmi; Bradley Cooper, Chris Tucker ve Robert De Niro’nun da olağanüstü performanslarıyla zirveye tırmandırdıkları etkileyici bir yapım olarak listemizde yer alıyor.

EN İYİ ROMANTİK FİLMLER İÇİN TIKLAYIN.

5. Karanlıkta Dans (Dancer in the Dark)

IMDb Puanı: 8,0

Karanlıkta Dans (Dancer in the Dark)Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ve En İyi Kadın Oyuncu ödüllerinin kazananı olmakla kalmayıp, katılmış olduğu her festivalden de ödülle ayrılan Karanlıkta Dans (Dancer in the Dark) ile finale ilk 5 içerisine giriş yapıyoruz. Derin konusunu müzik ve danslarla süsleyerek izleyicilerle buluşturan bu Lars von Trier filmi, oyuncu kadrosuyla da fark yaratıyor. Özellikle de İzlandalı şarkıcı Björk’ün olağanüstü performansıyla şekillenen bu yapımda; Catherine Deneuve, David Morse, Peter Stormare, Stellan Skarsgard ve Udo Kier gibi usta isimler de oyuncu kadrosunda yer alıyorlar. Ayrıca filmin benzersiz müzikleri de Björk imzası taşıyor.

EN İYİ SANAT VE FESTİVAL FİLMLERİ İÇİN TIKLAYIN.

4. Konuş Onunla (Talk to Her)

IMDb Puanı: 8,0

Konuş Onunla (Talk to Her)En İyi Özgün Senaryo Oscar’ı başta olmak üzere, BAFTA, Altın Küre ve Goya gibi daha birçok festivalden de ödüllerle ayrılmayı başaran olağanüstü bir diğer filmle daha listemize devam ediyoruz. 2002 yılının en başarılı İspanyol drama filmi olan Konuş Onunla (Talk to Her), Pedro Almodovar imzası taşıyor. Bu ödüllü filmin başrollerinde ise Javier Camara, Dario Grandinetti, Leonor Watling, Geraldine Chapline ve Rosario Flores gibi başarılı isimler bulunuyor.

3. Siyah Kuğu (Black Swan)

IMDb Puanı: 8,0

Siyah Kuğu (Black Swan)En iyi psikolojik gerilim filmleri arasında da ilk sıralara adını yazdıran bir diğer Oscar ödüllü yapım ile zirveye adım adım yaklaşıyoruz. Bütünüyle beğeni toplayan ve özellikle de sonuna doğru izleyicileri fazlasıyla şaşırtan 2010 yapımı Siyah Kuğu (Black Swan), güçlü ve ünlü oyuncu kadrosuyla da türünün en başarılı örneklerinden biri olarak listemize adını yazdırıyor. En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını kazanan Natalie Portman’ın yanı sıra Mila Kunis, Vincent Cassel ve Winona Ryder gibi ünlü isimler de hayranlık uyandıran performanslarıyla bu yapımı çok daha etkileyici hale getiriyorlar.

2. Kırmızı Pabuçlar (The Red Shoes)

IMDb Puanı: 8,3

Kırmızı Pabuçlar (The Red Shoes)Periler Dünyası olarak da bilinen 1948 yapımı Kırmızı Pabuçlar (The Red Shoes) filmi, gelmiş geçmiş en iyi dramatik müzikallerden biri olarak gösteriliyor. Ayrıca danslarıyla da fark yaran bu yapım da Oscar, Altın Küre ve Altın Aslan ödüllerinin sahibi olmayı başarıyor. Michael Powell ve Emeric Pressburger tarafından yönetilen bu yapım; Moira Shearer, Anton Walbrook ve Marius Goring gibi başarılı isimlerden oluşan kadrosuyla da hayranlık uyandırıyor.

1. Singin’ in the Rain

IMDb Puanı: 8,3

Singin' in the RainGene Kelly tarafından seslendirilen “Singin’ in the Rain” adlı şarkısıyla efsaneleşmiş olağanüstü bir yapımla listemizi sonlandırıyoruz. Kelly’nin ayrıca yönetmen ve başrol oyuncusu olarak yer aldığı 1952 yapımı Singin’ in the Rain filmi; Donald O’Connor ve Debbie Reynolds gibi güçlü oyuncularında benzersiz performanslarıyla şekillendirdikleri bir efsaneydi.

Belgesel Bonusu: Michael Jackson’s This Is It

IMDb Puanı: 7,3

Michael Jackson's This Is ItEn iyi filmler listemiz sonlanmış olsa da bonuslarımızda yer alan üç etkileyici belgeselle dansa devam ediyoruz. “Pop’un Kralı” lakabıyla da tanınan Michael Joseph Jackson, Jackson 5 adlı grupla henüz 6 yaşındayken müziğe başlamış, 1979 yılından itibaren solo olarak devam ettiği müzik ve dans kariyeriyle efsane isimlerden biri haline gelmişti.

GERÇEK HAYATTAN UYARLANMIŞ EN İYİ BİYOGRAFİ FİLMLERİ İÇİN TIKLAYIN.                     

51 yaşında, 25 Haziran 2009 tarihinde hayata gözlerini yuman Jackson, “This Is It” adında bir konser vermeyi planlıyordu fakat ölümü üzerine bu konser iptal edildi. İşte 2009 yılında vizyona giren Michael Jackson’s This Is It belgeseli de Jackson’ın ölümünden önce bu konser için yapmış olduğu provaları gözler önüne seriyor.

Belgesel Bonusu: Mad Hot Ballroom

IMDb Puanı: 7,5

Mad Hot Ballroom2005 yılının en başarılı belgesellerinden Mad Hot Ballroom’un yönetmen koltuğunda Marilyn Agrelo oturuyordu. Yaklaşık 20 yıl önce New York’ta başlatılan salon dansları programını konu alıyor. Devlet okullarındaki ilkokul beşinci sınıf çocuklarına ücretsiz olarak verilen dans eğitiminin ardından, her yıl profesyonel dansçıların jüriliğini yaptıkları bir yarışma gerçekleşiyor ve bu çocuklar da büyük ödülü kazanmak için bütün varlıklarını ortaya koyuyorlar. Hem güldüren hem de gözümüzü yaşartan bu sıcak belgesel de yarışmaya katılacak olan çocukların hikayesini gözler önüne seriyor.

Bonus: Pina

IMDb Puanı: 7,7

Pina2011 yılında vizyona giren, En İyi Belgesel Dalında ise hem Alman hem de Avrupa Film Ödülü’nün sahibi olan eşsiz bir belgeselle listemizi tamamlıyoruz. Wim Wenders tarafından yönetilen Pina; modern dans koreografi ve dans tiyatrosu (Tanztheater) akımının da öncüsü olan Philippine “Pina” Bausch gibi önemli bir ismin hikayesini anlatıyor. Ayrıca bu başarılı yapım gösterime üç boyut seçeneğiyle girerek de fark yaratmayı başarmıştır.  

En İyi Dans Filmleri Hakkında Editör Yorumu ve Okuyuculara Sorular

En İyi Dans Filmleri Hakkında Editör Yorumu ve Okuyuculara SorularBazen içimizi kıpır kıpır eden, bazen ise bizleri hüzünlendiren en iyi dans filmlerinin ve belgesellerinin sonuna geldik. Müziklerinin ve konusunun yanı sıra başarılı oyunculuklarla da efsaneleşen bu yapımlardan daha fazlasına da aşağıda sıralamış olduğumuz bonuslardan ulaşabilirsiniz.

En İyi Dans Filmleri HakkındaDansa doyamayanlar buraya toplansın! Yılın Savaşı (Battle of the Year), Stomp the Yard, Tatlım (Honey), Jai Ho, Aşk ve Dans (Love N’ Dancing), Make Your Move, Ateşli Topuklar (Moonwalker), Girls Just Want to Have Fun, Aşka Davet (Shall We Dance), Flashdance, Billu, Desert Dancer ve Cuban Fury gibi bonuslarla dansa devam edebilirsiniz.

SÜRPRİZ SONLU EN İYİ TERS KÖŞE FİLMLER İÇİN TIKLAYIN.

Ayrıca Bizim Dansımız (Save the Last Dance), Bootmen, High Strung, Burlesque, Marilyn Hotchkiss’ Ballroom Dancing and Charm School, Ballet Shoes, The Turning Point, Dancehall Queen ve Sweet Charity gibi oldukça başarılı dans filmlerine de göz atabilirsiniz. Peki, listemizde yer alan birbirinden değerli ve en iyi dans filmlerinden hangileri sizlerin de favorileri arasında yer alıyor?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın