Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Çin’in Negatif Verileriyle Düşen Bakırın Yıllık Kazancı %47’ye Geriledi

Diğer değerli metallerin aksine negatif seyreden bakır, 9 Ağustos sonrası en zayıf değerini test etti.
Çin’in Negatif Verileriyle Düşen Bakırın Yıllık Kazancı %47’ye Geriledi

Negatif seyreden ons türü bakır, bugün 4,27 dolar seviyelerinde gezinirken en çok düşen metal olarak öne çıktı. Dün en son 4,30 dolardan kapanış yapan kırmızı metal, bugüne yatay başladıktan sonra 4,2725 dolarla gün içi en düşük seviyesini test etti.

4,3045 dolar en yüksek seviyesi olurken yüzde 1’in üzerinde kayıp değerli madeni 9 Ağustos sonrası en zayıf değerine ulaştırdı.

TSİ 14.44’te yüzde 1,24 ekside ilerleyen bakır, aylık ve haftalık bazda negatif performans sergilerken yıllık bazda yüzde 17 artıda kaldı.
Bakır Sert Düştü
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Gümüş, platin, paladyum ve ons altın artıda seyrettiği dakikalarda sert düşen bakırın zayıflığı, hayal kırıklığı yaratan Çin verileriyle yönlendirildi.

En büyük metal tüketicisi Çin’in açıkladığı son veriler talep konusundaki endişeleri tazeledi. Hem endüstriyel üretim hem de perakende satışlar, piyasa beklentilerinin altında gelirken rakamlar ekonomik beklentileri negatif etkiledi.

Çin perakende satışları Temmuz 2021’de bir önceki aya göre yüzde 12,1’lik bir kazançtan gerileyerek yıllık bazda yüzde 8,5 arttı. Bu, Aralık 2020’den bu yana perakende satışlardaki en zayıf artışı temsil etti.

Benzer şekilde sanayi üretimi de Temmuz’da beklentilerin altında geldi. Yüzde 6,4’lük yıllık artış 11 ayın en zayıf artışını işaretledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum