Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çiçek Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak

Çiçek yetiştiriciliği yaparak para kazanmak için neler bilinmelidir. kimler bu iş için uygundur ve ne kadar kazanabilir sorularını sizler için yanıtladık.
Çiçek Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Paranın mutlak güç olduğu şu günlerde hepimiz bu güce boyun eğen değil de hükmeden olmanın yollarını arıyoruz. Çünkü günümüzde tek maaşla geçinmek neredeyse imkansız. Bu yüzden belki de nefret ederek gittiğimiz işimizin haricinde neler yapabileceğimizi düşünüyoruz. En azından düşündüğümüzü düşünüyoruz! Peki, gerçekte para kazanmak için ne gibi adımlar atıyoruz? Mesela, şimdiye kadar “iyi fikirmiş” deyip ne gibi düşüncelerden vazgeçtik? Etrafımızdan duyduktan sonra, bir süre etkisinde kalıp, ertesi gün yine parasızlıktan şikayet etmiyor muyuz?

Lütfen artık kabul edelim, bu hatayı birçoğumuz yapıyoruz. Belki yeterince cesaretimiz olmadığı için belki de dürtülmeye ihtiyacımız olduğu için, sürekli ertelenen planların yaratıcısı oluyoruz. Ama bu durumu değiştirmenin vakti geldi diye düşünüyorum. İşte bu yüzden, cesaretlenmeye ihtiyacı olanlar, lütfen dediklerime ve diyeceklerime birazcık kulak asın. Öncelikle, elinizde ne kadar çok imkan olduğunun farkına varmalısınız. Yani herhangi bir eğitimi olmayan bir kişi bile, elindeki olanaklar dahilinde birçok farklı para kazanma yöntemini deneyebilir. Yapılması gereken yalnızca, hangi yöntemi kullanıp kullanmayacağınıza karar vermektir. Mesela, birazdan, çoğunuzun uygulayabileceği bir yöntemin detaylarından bahsedeceğim. Yani fırsat belki de ayağınıza geliyor. Peki, nedir bu yöntem? Çiçek yetiştiriciliği yapmak!

Evet, papatyalar, güller, orkideler, manolyalar… Renkleri ve kokularıyla yüzyıllardır insanları büyüleyen küçük bitkiler! Biliyorsunuz, çiçekleri herkes sever. Yani bu sektöre her zaman ihtiyaç olacağını bilmelisiniz. Eğer bu gerçeği göz ardı etmezseniz, çiçek yetiştiriciliğine çok daha farklı bir açıdan bakarsınız. Neticede özel günler, kutlamalar, düğünler hatta cenazeler, insanlık var olduğu sürece devam edecektir. Ve doğal olarak bu günlerin vazgeçilmezi olan çiçeklere duyulan ihtiyaç da bitmeyecektir. İşte bu yüzden, çiçek yetiştiriciliği yapmanın uzun soluklu bir para kazanma yöntemi olduğunu unutmamalısınız.

Gelelim bu iş hakkında öğrenmeniz gereken diğer detaylara:

Evde Çiçek Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak

Evde Çiçek Yetiştiriciliği Yaparak Para KazanmakBir yakınınız doğum mu yaptı? Çok sevdiğiniz birine hediye mi almanız gerekiyor? Sevgilinizin gönlünü mü alacaksınız? Kısacası çiçek almak için yeter ki bir neden arayın. O kadar çok var ki… Hatta alınan çiçeklerin en güzelleri nedensizce alınanlardır! Hani bir çiçekçinin önünden geçerken, içinizden gelip aldığınız o güzelim papatyalar gibi… Kısacası çiçek almak için bir nedene bile ihtiyacınız yok. İstemeniz yeterli!

E bu kadar çok satan bir şeyin yetiştiriciliğini yapmak da hiç şüphesiz mantıklı bir girişim olur. Peki, bu işten nasıl para kazanabilirsiniz? Merak etmeyin, tabii ki çiçek yetiştirerek demeyeceğim. Ama işin özünün de çiçek yetiştirmek olduğunu unutmayalım. Demek istediğim, çoğu kişinin evinde çocuğu gibi bakıp büyüttüğü çiçekleri vardır. Yani zaten hali hazırda, çiçek bakmanın ne demek olduğunu biliyor olmalısınız. Tabii bu işi bir para kazanma yöntemine çevireceksiniz, işin tüm inceliklerini öğrenmelisiniz.

Hangi çiçeklerin daha çok talep gördüğü, yetişme süreleri, nasıl ortamlarda bakılması gerektiği gibi konularda bilgi sahibi olmalısınız. Mesela, bir çiçeğin güneş görmesi gerekirken, bir diğerinin gölgede muhafaza edilmesi gerekir. Bazıları için soğuk hava dert olmazken, bazıları ise oda ısısında büyüyebilirler. Ve bunlar hakkında bilgi sahibi olmak hiç zor değil. İnternetten yetiştirmek istediğiniz çiçek türlerini araştırırsanız, bunlar hakkındaki en ince detayları bile öğrenebilirsiniz. Hangisinin tohumuna ne kadar para vereceğinizi, piyasa fiyatlarının ne kadar olduğu gibi konularda yeterli derecede bilgili olmalısınız. Peki, her şeyi öğrendikten sonra gözünüz gibi baktığınız çiçekleri kime satacaksınız?

Bu konuda isterseniz kendi reklamınızı yapabilir isterseniz de çiçek satışı yapan işletmelerle iletişime geçebilirsiniz. En basitinden, yetiştirdiğiniz çiçeklerin fotoğraflarını çekerek, bunları sosyal medyada yayınlayabilirsiniz. Ve kısa zaman içerisinde, yakın çevrenizden siparişler gelmeye başlayacaktır. Dünyanın en lüks çiçek evi Roseshire size bu konuda ilham verebilir. Kim şöyle canlı ve güzel bakılmış bir saksı çiçeğine hayır diyebilir ki? Ya da kim aşkın ve tutkunun sembolü olan kırmızı bir gülü geri çevirebilir? Sonuçta yetiştirdiğiniz çiçeklere verdiğiniz her damla suyun, size para olarak geri döneceğinden emin olun. Ve bunun için uygun bir plan oluşturun.

Kimler Çiçek Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler Çiçek Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanabilir?Çiçekleri seven ve ek gelir elde etmek isteyen herkes bu işi yapabilir. Yani ne cinsiyetiniz ne işiniz ne yaşınız bu işte belirleyici bir faktör değildir. Mesela çalışanlar da çiçek yetiştirebilir, ev hanımları da. Ama burada kaç tane çiçek yetiştirmek istediğiniz, uygun alanınızın olup olmaması, çiçeklerinizle ne kadar vakit geçirebileceğiniz çok önemlidir. Çünkü biliyorsunuz, çiçeklerin tek ihtiyacı su ve güneş değildir. Onlar ancak yeterli sevgi gösterildiği zaman size gülümserler. Yani çok yoğun çalışıyorsanız ve çiçeklerinizle ilgilenemeyecek konumdaysanız, farklı para kazanma yöntemlerine yönelmelisiniz. Çünkü bu işi, yalnızca para kaynağı olarak görmek size başarısızlık getirecektir. Çiçeklerin dilinden anlamak, bu işin iyi sonuçlar vermesi için mutlak kuraldır.

Çiçek Yetiştiriciliği Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Çiçek Yetiştiriciliği Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?Çiçeklerin ne kadar çok sevildiğinden bahsettik. Özellikle de bayanlar tarafından! Şimdi de bu işin maddi boyutundan konuşalım. Hayat tamamen sevginin gücüyle dönmüyor, değil mi? Evet, çiçek yetiştiriciliği yapmak, renk renk çiçekler büyütmek ve onların size verdiği güzel karşılıklara şahitlik etmek hem eğlenceli hem de huzur vericidir. Ama tabii siz bu işi yalnızca sevdiğiniz için yapmıyorsunuz. Aynı zamanda ürünlerinizle para kazanacaksınız. Ya da kazanacak mısınız?

Bu soruya vereceğim cevap kesinlikle evet olur. Zaten herhangi bir çiçekçiyi ziyaret ederseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Ama durun, siz zaten çiçeklerin ne kadar pahalı olduğunu biliyor olmalısınız. Kim bilmez ki? Hepimiz hayatımızda bir kez de olsa mutlaka çiçek almışızdır. Hatta küçücük çocuklar bile, öğretmenler günü sağ olsun, çiçeklerin yüksek fiyatından haberdar olmuşlardır. Tek bir gülün fiyatının 10 liradan başladığını düşünürseniz, çiçeklerden elde edeceğiniz kazançların da ne kadar iyi olacağını tahmin edebilirsiniz. Üstelik bunu kendi işinizin patronu olarak yapacaksınız. Yani kaç tane çiçek yetiştireceğiniz, hangi türler üzerine odaklanacağınız tamamen sizin elinizde.

Neticede, çiçek yetiştiriciliği çok az sermayeyle başlanabilecek ve emeğiniz karşılığında iyi sonuçlar alınabilecek bir para kazanma yöntemidir. Söylemesi benden, uygulaması sizden! Haydi, topraklarınızı havalandırın ve gelecek paralarınıza can suyunu verin!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.