Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

CarMax Hisseleri 8,5 Milyar Dolarlık Rekor Gelirle Yükseldi

ABD’li kullanılmış araç perakendecisi CarMax kazanç raporunu açıklarken hisseler açılış öncesinde yüzde 4 civarında yükseldi.
CarMax Hisseleri 8,5 Milyar Dolarlık Rekor Gelirle Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’li otomobil perakendecisinin hisseleri, CarMax’in son çeyrekte tahminleri geçmesinin ardından açılış öncesinde yükseldi. Ülkenin en büyük ve en karlı ikinci el araba perakendecisi, bugün 30 Kasım 2021’de sona eren üçüncü çeyrek için sonuçlarını açıkladı.

Önceki yılın üçüncü çeyreğine göre yüzde 64,5 artışla 8,5 milyar dolarlık rekor net gelir elde eden CarMax, hisse başına 1,63 dolar kazandı. Şirket, perakende araç satışlarının yüzde 16,9 artışla 227.424 adede yükseldiğini, toptan satışların ise yüzde 48,5 artışla 187.630 adede yükseldiğini söyledi.

TSİ 17.20’de yüzde 4 artıda işlem gören hisseler pozitif bir seansa işaret etti.
CarMax Hisseleri Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

Başkan ve CEO Bill Nash; “sağlam uygulamamız, müşteri odaklı çok kanallı stratejimiz ve makro faktörlerimiz, çeşitlendirilmiş işletmelerimizde güçlü performans sağlıyor” dedi.

Hem perakende hem de toptan satışta rekor seviyelere ulaştıklarını belirterek tüm zamanların rekor gelirlerini elde ettiklerini söyledi. Aynı zamanda Nash, müşterilerden her zamankinden daha fazla araba satın aldıklarını dile getirerek şöyle konuştu:

“Önümüzdeki fırsatlar için heyecanlıyız ve sektördeki en müşteri odaklı deneyimi sunarak sürdürülebilir büyümeyi sağlayacağımıza ve anlamlı uzun vadeli hissedar değeri yaratacağımıza inanıyoruz.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu