Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BP Yükselen Enerji Fiyatlarıyla 3Ç21’de Güçlü Kazanç Açıkladı

Enerji devi BP, üçüncü çeyrekte yükselen emtia fiyatlarının da desteğiyle güçlü sonuçlar açıkladı.
BP Yükselen Enerji Fiyatlarıyla 3Ç21’de Güçlü Kazanç Açıkladı
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiliz enerji devi British Petroleum, 2021’in üçüncü çeyreğine ilişkin sonuçlarını yayımladı. Petrol ve gaz fiyatlarındaki hızlı artıştan yararlanan BP, yükselen kazançlarıyla öne çıktı.

BP’nin sonuçları piyasalar tarafından memnuniyetle karşılanırken Londra Borsası’nda işlem gören BP PLC (BP) hisseleri yükseldi.

Dün en son 350 pound seviyesinde işlem gören BP hisseleri bugüne 351 pound ile başladı.
BP Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

TSİ 11.00’da yüzde 2 artıda fiyatlanan hisseler, bir ayda yüzde 1,8 artarken 3 ayda yüzde 17 artış kaydetti. Yıllık kazanç ise yüzde 70 oldu.

Kazanç bilançosuna göre petrol ve gaz devi BP, üçüncü çeyrekte 3,3 milyar dolarlık kâr açıkladı. Rakam tahminleri aşarken BP aynı zamanda 1,25 milyar dolarlık ek hisse geri alımı duyurdu.

Net borç da üçüncü çeyreğin sonunda 32 milyar dolara düştü. BP CEO’su Bernard Looney şirketin kazanç raporunda yüksele emtia fiyatlarının performansa kesinlikle yardımcı olduğunu söyledi.

Bununla birlikte “ama en çok bu çeyrekte, yapacağımızı söylediğimiz şeyi yaptığımız için çok memnunum – mali gücümüzü güçlendirmek, hissedarlara dağıtımları artırmak ve stratejik dönüşümümüze yatırım yapmak için önemli miktarda nakit teslim ediyoruz” ifadelerini ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu