Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Borsanın Zayıf Seyri Haftalık Kaybını %3’ün Üzerine Taşıdı

Gün içinde 1392 puan ile haftanın en düşüğünü kaydeden BIST 100 Endeksi, ikinci yarıda %0,5 artıda işlem görüyor.
Borsanın Zayıf Seyri Haftalık Kaybını %3’ün Üzerine Taşıdı

Borsa İstanbul haftanın üçüncü işlem gününe %0,92 artışla 1413 puandan başladı. Açılış sonrası ilk işlemlerde 1423 ile günün en yükseğini kaydeden BIST 100 endeksi, saat 11.00 sularında 1392’ye kadar geriledi.

Bu seviye son üç günlük işlemlerin en düşüğü olarak kaydedildi. Yurt içinde veri trafiğinin sakin olduğu Çarşamba günü yatay performans sergileyen borsa, haftalık bazda kayıp ekside bulunuyor.

Borsa İstanbul saat 14.38’de %0,57 artıda işlem görüyor.
Borsa 1408 Puan
Grafik: Piyasa.Paratic.com

1408,23 puanda seyreden borsada günlük artış miktarı 8,01 puan oldu. BIST 100 endeksi günün ilk yarısında gösterdiği kayıpların ardından sınırlı yükseliş gösterip, günün devamında yatayda kaldı. Endeks yıllık süreçte %34,6, aylık %2,80 oranında artarken, haftalık bazda %3,17 geriledi.

Sektör endekslerine baktığımızda en fazla yükselen %1,99 artışla turizm oldu. Bankacılık endeksinde %1,37, iletişimde %1,04, metal ana sanayide %0,89, holdingde %0,55, gayrimenkul yatırım ortaklığında %0,82 artış gerçekleşti.

Gıda ve içecek şirketlerinin yer aldığı sektör endeksi %0,36, inşaat %0,58, spor %1,66, taş ve toprak %0,18, ticaret %0,41 ekside işlem görüyor. Bugün yurt içinde piyasaları etkileyecek önemli bir veri akışı bulunmazken, siyaset tarafındaki gelişmeler yatırımcıların gündeminde yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son dönemde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘ya yapılan suçlamalara değindi. Ülkemizdeki güven ikliminden rahatsız olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı, Soylu’nun yanında olduklarının altını çizdi.

Salgın döneminde yapılan destek ödemeleri başta olmak üzere birçok konu hakkında değerlendirmede bulunan Erdoğan, finans piyasalarında zaman zaman yaşanan kırılganlıklar için önlem aldıklarını açıkladı. Ekonomik Reform Programı’ndaki somut düzenlemelerin de hayata geçirilmeye başlandığını bildirdi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum