Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borsa İstanbul Rengini Seçemezken, USD/TRY Kazanımlarını İade Etti!

Renk değişimlerine maruz kalan BIST 100 kazanımını koruyamazken, dolar kazançlarını silerek yatay bir kapanışa dair duruşunu güncelliyor.
Borsa İstanbul Rengini Seçemezken, USD/TRY Kazanımlarını İade Etti!
Son Güncelleme: 
Yorum

Türk finansallarında seçim sonrası ilk işlem günü yavaş yavaş sona geliyor. Borsa İstanbul sabah saatlerindeki en taze performansında negatif tarafta derinleşme sinyalleri veriyordu ancak görünümünden günü pozitif sonlayabileceğini de yazmıştım.

An itibarıyla BIST 100 endeksinde %50 civarında primlenme mevcut. Haftanın ilk işlem günü 94 bin üzerinde bir kapanış ile kaydedilebilir bir duruş sergiliyor. Endeksin haftalık ve aylık performansı negatif yönde ve değişim sırası ile %5.63 ve %8.77 olarak gözlenmekte.

BIST Endeksleri Ters Orantılı

XBANK ve XUSIN Zıt Grafikler ÇiziyorBIST Bankalar Endeksi (XBANK) %2.66 değer kaybı ile 123,895 puandan işlemlerine devam ediyor. Endeksin 12 bileşeninden DENIZ en fazla kayıp veren (-%5.76) hisse olurken, GARAN %3.72 değer kaybı gösteriyor. 

Sanayi Endeksi (XUSIN)  %1.0 bandında primi ile finansal taraftan pozitif ayrışıyor. Endeks an itibarıyla 113,210 puan civarında grafiklenirken günlük hareket marjında kaydedilen tepe noktaya kıyasla yaklaşık 1K civarında bir geri çekilme gözlendi.

Vadeli Endeks ve Döviz Kontratları

Vadeli Endeks ve Döviz Kontratları DeğerlendirmesiNisan vadeli endeks kontratı (F_XU0300419 iş kodlu) %0.91 değer kaybı ile işlemine devam ederken, aynı vadede döviz kontratının performansı ise %0.31 getiri düzeyinde gözleniyor.

Nisan ayı için vadeli endeks üzerinde gözlenebilecek 118,8333 ilk destek olarak yorumlanabileceği gibi 117,1167 seviyesinde ikinci destek takip edilebilir. 5,7616 desteği önem arz ederken, yukarı yönde performansın sürmesi halinde 5,7943 ilk direnç niteliği taşıyabilir. 

USD/TRY Günü Yatay Kapatmaya Hazırlanıyor

Döviz Tarafında İade Edilen Kazanımlar Yatay Kapanış Sinyali VeriyorTürk lirası sabah işlemlerinde 5,65 bandından fiyatlanmaktaydı. Beklentinin seviyelerin yukarı taşınması ile (5,51-5,71 günlük hareket marjı) artış tarafında ağırlaştığı dikkat çekmişti. Ancak kazanımlarını iade eden parite günlük hareket marjının dip seviyesine yakın bir irtifada hareketler göstererek günü yatayda kapatma sinyalleri veriyor.

USD/TRY için günlük bazlı ortalamalarda 5,4555 seviyesinde karşılaşılan 100 günlük hareketli ortalama önemli bir destek olarak izlenebilir. Bu seviyenin zerinde 5,4890’da beliren 20 günlük hareketli ortalama ise düşüşte gözetilecek ilk destek olabilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu