Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BIST Yatay Kapanırken ASELS ve KOZAA Gelişmeleri ile Endekse Bakış

Borsa İstanbul yatayda hafif negatif kapanış kaydederken hisse senetleri kazanımlarını iade etti. Gelişmeler ışığında endekste yaşananlar şöyle;
BIST Yatay Kapanırken ASELS ve KOZAA Gelişmeleri ile Endekse Bakış
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsa İstanbul haftanın dördüncü işlem gününü yatayda kapatmaya hazırlanıyor. Çarşamba günü gözlenen hafif primli kapanışın ardından bugün ilk seans ile başlayan yoğun değerlenme Wall Street piyasaları tesirinde değerlendirilmişti. İkinci seans ile ivmesini kaybeden yukarı yönlü hareket ABD vadelilerindeki toparlanmaların iade edilmesi reaksiyonunda kazanımlarını iade ederek yatay bir grafik seyretmeye başladı.

BIST Listelerinde Belirsiz Hava Güncellemesi

BIST Listeleri Belirsizlik Altında GüncellendiEndeksin en fazla değer kazananlar listesinde dikkat çeken DGZTE %19.95 değer artışı işaret ederek 10,46 TL’den işlem aldı. CLEBI’de BIST kazananlar listesinde %3.68’lik yukarı yönlü hareketi ile yerini alırken birkaç sıra arkadasında da %3.05 artış ile SISE hisseyi takip etti.

Diğer tarafta BIST kazananlarda son dönemlerin yatırımcısını aşırı üzen hisse senedi ADESE %19.94’lük değer kaybı ile 2,57 TL’den işlem görürken KLNMA %6.22 kayıp vererek 27,16 TL’de ve %3.55 düşüş ile 1,90 TL’de DESA sıralamayı takip etti.

Kazancını İade Eden ASELS Hacimlide Gözüken KOZAA

Kazanımlarını İade Eden ASELS ve Hacimlenen KOZAABorsa İstanbul hacimli listesinde ilk ikide yine aynı şekilde THYAO ve GARAN gelirken üçüncü sırada gün içersinde değerlenme kaydetse de koruyamayıp iade eden ASELS ve arkasında KOZAA gözlemlendi. ASELS bugün 24,58 TL ile günlük bazda tepe noktasını kaydederken haftalık hareket farkında %0.42’lik bir değer artışı gösterdi.

Kayıplı ISCTR HALKB ve PETKM’e Bakış

Değer Kaybeden XBANK Sakinleri ve PETKMGün içersinde toparlanmasından geri dönüşü ile dikkat çeken ISCTR düşüşte gün sonlarına doğru gaza bastı ve %2.44 değer kaybı ile 4,40 TL’den gözlendi. Bankacılık endeksi sakinlerinden diğer kayı veren ise HALKB olurken (%0.70 ile 7,08) AKBNK 6,92 TL (günlük baz) tepe noktasından geri döndü ve 7,00 TL psikolojik sınırını test edemedi.

PETKM tarafında da değer kayıplarının dikkat çekmesi ve kağıtta görülen %1.58 oranında kayb ile 4,99 TL’den gerçekleşen işlemler son günlerde gözlenen geri çekilmeni yoğunluğunu PETKM’de de hissettirdi. Hissede yıllık hareket marjları 7,39 ile 3,81 arasında gözlenirken, 30 günlük değişiminde %7.93’lük bir gevşeme kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu