Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Best Buy Hisseleri Beklenti Üstü Kazanca Rağmen %11 Düştü

Best Buy hisseleri beklentileri aşan kazanç ve gelir bilançosuna rağmen ekside işlem görüyor.
Best Buy Hisseleri Beklenti Üstü Kazanca Rağmen %11 Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’li uluslararası elektronik eşya perakende zinciri Best Buy, çeyreklik bilançosunda kazanç tahminlerini geride bıraktı. İkinci çeyrek mali satışlarında da yüzde 20 artış bildiren Best Buy, üçüncü çeyrekte de beklentileri aştı.

Ancak hisseler açılış öncesinde sert düştü. Çünkü artan nakliye maliyetleri ve tüketici elektroniğine yönelik zayıf talep endişeleri ağır bastı.

Hisse başına 1,91 dolarlık beklentiye kıyasla 2,08 dolar kazanç elde eden Best Buy, 11,91 milyar dolarlık geliriyle de beklentiyi aştı.
Best Buy Hisse Düştü
KAYNAK: MarketWatch

TSİ 16.25’te yüzde 11,7 düşen Best Buy hisseleri negatif açılışın işaretini verdi. 5 günde yüzde 4,2 artan hisseler bir ayda yüzde 14,5 değerlendi. 3 ayda yüzde 23 oranında arttı.

Pandemi sırasında insanların teknolojik aletlere artan talebinden faydalanan Best Buy, üçüncü çeyrekte akıllı telefonlarla birlikte ev sinemaları ve ev aletleri satışlarını artırdıkça bu eğilimlerin devam ettiğini söyledi.

Yılın tamamı için tahminini hafifçe yükseltti ve şimdi 51 milyar ila 52 milyar dolarlık önceki görünüme kıyasla 51,8 milyar ila 52,3 milyar dolar arasında bir gelir beklediğini söyledi. Best Buy CEO’su Corie Barry kazanç bilançosuna ilişkin açıklamada rekor 3. çeyrek sonuçları sağladıklarını belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu