Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

%4’e Yakın Kayıpla İlerleyen Bakır 7 Haftanın Düşüğüne Geriledi

Bakır, yüzde 4’e yakın kayıpla günün en çok düşen emtiası olarak öne çıkıyor.
%4’e Yakın Kayıpla İlerleyen Bakır 7 Haftanın Düşüğüne Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

4,34 dolara kadar gerileyen ons türü bakır, yüzde 4’e yakın kayıpla günün en çok düşen emtiası olarak öne çıkıyor. 14 Mayıs’ta en son 4,5243 dolardan işlem gören kırmızı metal, iki günlük FED toplantılarının başlayacağı 15 Haziran seansına yatay başladı.

İlk dört saatlik kapanış sonrasında sert düşen bakır, sonrasında kayıplarını artırarak ilerlemeye devam etti.

Gün içi en zayıf değerini TSİ 12.05’te 4,3435 dolarla kaydederken TSİ 12.20’de yüzde 3,85 ekside fiyatlanıyor.
Bakır En Çok Düşen Emtia
Kaynak: piyasa.paratic.com

Düşüş, Çin’in emtia fiyatlarındaki herhangi bir artışı frenlemek için önlemler almaya hazır olduğuna yönelik haberlerle yönlendirildi.

4,3435 dolarlık düşük seviye 26 Nisan’da test edilen 4,3355 dolarlık gün içi düşük seviyenin ardından en zayıf değer oldu. Yani yaklaşık 7 haftanın en düşük değeri test edilmiş oldu.

Son verilere göre değerli metal için ilk teknik destek seviyesi 4,29 dolara ilk teknik dirençse 4,48 dolara işaret etti.

Haftalık ve aylık bazda ekside duran bakır, yıllık bazda ise yüzde 68 oranında değerlendi. Çünkü kırmızı metal son dönemlerde trilyonluk altyapı planları ve karbonsuz bir dünyaya geçişle desteklendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu