Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakır %1 Düşüşle 4,3 Dolardaki Düşük Seviyelerinde Kurtulamıyor

En çok düşen emtia olarak öne çıkan bakır vadeli işlemleri, bugün yine 2 haftanın düşük seviyelerinde fiyatlanıyor.
Bakır %1 Düşüşle 4,3 Dolardaki Düşük Seviyelerinde Kurtulamıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Ekim ortalarında başlattığı düşüş trendini sürdüren bakır vadeli işlemleri, bugün yine satıcılı seyrediyor. Dün en son 4,38 dolarda işlem gören kırmızı metal, Kasım ayının ikinci gününe yatay başladı.

İlk 4 saatlik kapanış sonunda dik yükselerek 4,43 doları test ederken burada karşılaştığı dirençle yönünü aşağıya çevirdi. Avrupa seansına doğru gün içi düşüklere doğru kayıplarını artırdı.

TSİ 09.55’te yüzde 0,70 ekside fiyatlanan değerli metal, gün içinde 4,33 – 4,43 dolar aralığında hareket etti.
Bakır %1 Düşüş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Gün içi düşük seviyeyle bakır, Ekim ortasında bu yana en zayıf değerinde kaldı. Düşüşün sürmesi durumunda izlenecek ilk teknik destek 4,31 dolarda dururken yükselişin başlaması durumunda izlenecek ilk direnç 4,41 dolara işaret etti.

Haftalık bazda yüzde 3,3 değer kaybı yaşayan bakır, aylık bazda yüzde 3,3 düşüş yaşadı. Yıllık kazançları ise son zayıflıklarla yüzde 40 civarına geriledi.

Yazım sırasında diğer metaller de düşük seyretti. Platin yüzde 0,9 eksideyken gümüş yüzde 0,1 ekside işlem gördü. Paladyum da negatif bölgede işlem gördü.

Satıcılı seyir, Londra Metal Borsası depolama seviyelerinde toparlanmayla yönlendirildi. 14 Ekim’de stoklar 1998’den bu yana en düşük seviyeye ulaşırken sonucunda Londra Metal Borsası düzenli bir piyasa için bazı önlemler aldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu