Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakır Güçlü Artsa da Aylık ve Haftalık Kayıplarını Silemedi

Yüzde 1,5 civarında artan bakır, en çok artan emtia olarak öne çıksa da 4,88 dolarlık zirvesinden uzakta seyrediyor.
Bakır Güçlü Artsa da Aylık ve Haftalık Kayıplarını Silemedi
Son Güncelleme: 
Yorum

Eylül ayında en yüksek 4,47 doları gören bakır vadeli işlemleri, en düşük 4,01 dolara kadar geriledi. Dün en son 4,10 dolardan fiyatlanan kırmızı metal, Ekim ayının ilk gününe yatay başladı.

Avrupa seansında yönünü yukarı çevirerek 4,17 dolardaki gün içi yüksek seviyesini test etti.

TSİ 14.11’de yüzde 1,8 artıda seyreden emtianın gün içi hareket aralığı 4,0585 – 4,1735 dolar oldu.
Bakır %1,8 Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Aynı dakikalarda günün en çok artan emtiası olarak öne çıktı. Yine de 21 Eylül sonrası en zayıflarda kaldı. Bakırın ardından kazançlarıyla öne çıkan emtialarsa sırasıyla buğday, gümüş, platin ve kahve oldu.

Bugün güçlü artış kaydedilse de son yükseliş bakırın haftalık ve aylık performanslarını negatif bölgeden kurtaramadı. Haftalık bazda yüzde 2,8 ekside duran değerli metal, aylık bazda yüzde 2,8 değer kaybetti. Yıllık kazancı ise yüzde 44’e geriledi.

Bakırın yönü emisyonları kontrol altında tutmak için uygulanan Çin enerji kısıtlamaları kaynaklı talep endişeleriyle yönlendirildi. Çinli Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu bugün yaptığı açıklamada, Haziran ayından bu yana üretimi etkileyen elektrik kesintilerini çözmek için çalışacağını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu