Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

4,59 Doları Test Eden Bakır Negatif Seyrediyor

Günün en çok düşen emtiaları arasında yer alan bakırda negatif seyir sürerken fiyatlar 4,59 dolara kadar geriledi.
4,59 Doları Test Eden Bakır Negatif Seyrediyor

Son dönemde üst üst kırdığı rekorlarla gündeme gelen bakır, bugün en çok düşen emtialar arasında yer alıyor.

Sert düşen bakır, dün 4,65 dolarla kapanış yaptıktan sonra yeni güne yatay başladı. Asya senasında sakin seyreden değerli metal, Avrupa seansında kayıplarını genişleterek TSİ 14.30’da 4,59 dolara kadar geriledi. Böylelikle son 3 günün en zayıf değerini kaydetti.

Negatif bölgede seyrini sürdüren ons türü bakır, TSİ 15.07’de yüzde 0,85 ekside gezinirken görüldü.
Bakır 2 Haziran Ekside
Kaynak: piyasa.paratic.com

Son verilere göre değerli madendeki eksi yönde ilerleyiş sürerse ilk teknik destek 4,58 dolar olarak izlenecek. Yükseliş başlarsa ise 4,65 dolar ilk teknik direnç olacak.

Bakır fiyatlarındaki değişimlere bakıldığında metalin günlük ekside, haftalık, aylık ve yıllık bazda ise artıda durduğu görülüyor. Yıllık artışın yüzde 85’lik kayda değer oranda olması dikkat çekiyor.

Diğer taraftan bugün negatif seyir olsa da bakır 10 Mayıs’ta kaydettiği 4,88 dolarlık tüm zamanların rekorundan çok uzakta değil. Aynı zamanda mevcut gelişmeler ve ileriye yönelik beklentiler bakır için görünümü parlak kılıyor.

Neticede karbonsuz bir dünyaya geçişte taşıdığı önem ve büyük madencilerin yatırım eksikliği nedeniyle arz kısıtlı olduğu için bakır fiyatlarının yüksek kalması bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum